چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶
www.mokrian.ir

  • تاریخ: پنج شنبه, ۱ تیر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۲۳:۳۴
  • شناسه خبر: 643

دعوت علمای اهل سنت استان آذربایجان غربی از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس

مُکریان؛ به مناسب روز جهانی قد علمای اهل سنت استان آذربایجان غربی از کلیه ملت مسلمان خصوصا مردم شریف این استان درخواست کردند با حضور پر شور خود در این روز ضمن تجدید میثاق با آرمانهای الهی انقلاب اسلامی و مام راحل(ره) وحدت مثال زدنی خود در حمایت از مردم مظلوم فلسطین را به رخ جهانیان […]

مُکریان؛ به مناسب روز جهانی قد علمای اهل سنت استان آذربایجان غربی از کلیه ملت مسلمان خصوصا مردم شریف این استان درخواست کردند با حضور پر شور خود در این روز ضمن تجدید میثاق با آرمانهای الهی انقلاب اسلامی و مام راحل(ره) وحدت مثال زدنی خود در حمایت از مردم مظلوم فلسطین را به رخ جهانیان بکشند.

در همین باره گفت و گو های کوتاهی با برخی از روحانیون سرشناس و ائمه جمعه شهرستان های سنی نشین استان صورت گرفته است.

قدس محور وحدت مسلمین

امام جمعه پیرانشهر با اشاره به دور اندیشی امام خمینی (ره) در نام گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس گفت: سرزمین های اشغالی فلسطین، خصوصا بیت المقدس جزئی از ممالک اسلامی محسوب می شود که از سال ۱۵ هجری به حوزه حاکمیت اسلام افزوده شده است.

ماموستا مصطفی محمودی در این باره افزود: کفار همواره  در صدد تسخیر این منطقه بر آمده اند که در سال ۱۰۹۹ هجری شمسی برای اولین بار از سوی صلیبیون مورد تعرض قرار گرفت و از ممالک اسلامی جدا شد که خوشبختانه با رشادت های سپاهیان اسلام در سال ۱۱۸۷ یعنی پس از ۸۸ سال دوباره به آغوش اسلام بازگشت. این طمع ورزی های دشمنان اسلام تا به امروز ادامه داشته که در نهایت در حدود ۶۰ سال پیش با حمایت مستکبران عالم علی الخصوص حکومت استعمارگر انگلیس صهیونیست ها با وحشیانه ترین روش ها بر این منطقه مقدس غلبه پیدا کردن و با قتل عام و آواره کردن صدها هزار انسان بی گناه، بذر فاسد حکومت جعلی اسرائیل را درآن کاشتند.

امام خمینی با بصیرت و دور اندیشی ویژه ای که در موضوع فلسطین داشتند با زنده کردن آرمان آزادسازی قدس از دست صهیونیست ها و توجه ویژه به اهمیت این مساله در اقدامی تحسین بر انگیز آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان را به عنوان روز جهانی قدس نامگذاری فرمودند و از امت واحده اسلام خواستند در این روز به خیابان ها بیایند و همه نفرت خود را بر علیه رژیم غاصب اسرائیل نشان دهند به تبع این دستور الهی که از سوی ولی فقیه زمان صادر شده است وظیفه هر مسلمان و انسان آزاده ای است که برای حمایت از آرمان های انسانی اسلام در این راهپیمایی شرکت نمایند و روز قدس را به روز وحدت ملت های مسلمان تبدیل نمایند.

روز قدس نماد وحدت و همبستگی مسلمین

در آستنانه فرا رسیدن روز جهانی قدس امام جمعه بخش سیلوانا با صدور بیانیه ای از مردم منطقه درخواست کرده است که در این راهپیمایی حضور پرشور و باشکوهی داشته باشند.

متن بیانیه ماموستا نجم الدین عزیزیان به شرح زیر می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

((قُلْ يَا أَهْلَ الْكِتَابِ تَعَالَوْاْ إِلَى كَلَمَةٍ سَوَاء
بَيْنَنَا وَبَيْنَكُمْ أَلاَّ نَعْبُدَ إِلاَّ اللّهَ وَلاَ نُشْرِكَ بِهِ شَيْئًا وَلاَ يَتَّخِذَ بَعْضُنَا بَعْضاً أَرْبَابًا مِّن دُونِ اللّهِ فَإِن تَوَلَّوْاْ فَقُولُواْ اشْهَدُواْ بانا مسلمون))

در آستانه استقبال از روز جهانی قدس هستیم ،روز قدس نماد وحدت و همبستگی مسلمین و انسانهای آزاده جهان برای مبارزه با ظلم و ستم و بی عدالتی و فساد اخلاقی،سیاسی و مدیریتی ،وحشت،خشونت رژیم صهیونیستی و تفکرات ضد بشری و نیز حمایت از آرمانهای مردم مسلمان و ستمدیده فلسطین بوده ،که سالیان متمادی است در اوج بی تفاوتی مجامع جهانی منادی حقوق بشر از طرف رژیم غاصب اسرائیل مورد تجاوز و آماج کریه ترین جنایات قرار گرفته است.
ملت شریف ایران نیز به تبعیت از رهبری والا قدر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) ،همواره خود را در کنار مظلومان جهان به خصوص مردم قهرمان فلسطین دیده است.
بدون تردید شرکت در راهپیمایی روز قدس بیانگر تعهد و مسولیت انسانی و اسلامی مردم نسبت به حق خواهی و عدالت طلبی انسانهای آزاده و محکومیت جریان های باطل و جنایتکار می باشد.
به یاری خداوند متعال مردم شریف بخش سیلوانا در کنار مردم جای جای ایران زمین بار دیگر با حضور شکوهمندانه خود در حمایت از مظلومان جهان و اعلام پیام ننگ بر جنایتکاران و جریان های ضد بشری روز قدس را گرامی خواهند داشت.

فلسطین تا روزی که آزاد می شود، همیشه مساله اصلی دنیای اسلام خواهد بود

امام جمعه اهل سنت مردم نقده ضمن گرامی داشت فرارسیدن روز جهانی قدس گفت: امام خمینی (ره) روز قدس را روز اسلام نامیدند و فرمودند این روز روز احیای اسلام است. پس نمی توان اهمیت ویژه این روز را تنها بخاطر مردم فلسطین معرفی کرد هرچند فلسطین سرزمین مقدس ادیان ابراهیمی و به فرموده قرآن کریم جزئی از بیت الله الحرام و قبله اول مسلمین جهان است و وظیفه هر مسلمانی است که با هر روشی که می تواند برای آزاد سازی آن از دست کفار و مستکبران تلاش نماید اما روز قدس روز حمایت از همه مستضعفان عالم و روز برائت و دشمنی با همه ظالمان و مستکبران است.

ماموستا سرخابی افزود، در شرایط فعلی که منطقه درگیر انواع فتنه انگیزی های دشمنان اسلام شده است و داعشیان تحت حمایت اسرائیل و آمریکا؛ به نام اسلام ریختن خون مسلمانان را حلال می دانند؛ تمام تلاش خاصبان قدس شریف این است که از اهمیت مساله قدس برای مسلمانان بکاهند و آن را از اولیت حق خواهی مسلمین خارج کنند و این وظیفه شرعی و ملی ماست که با پیروی از فرامین اسلام و امام خمینی(ره) و نایب بر حق ایشان، امام خامنه ای (مدظله العالی)، با حضور پر شور در مراسم روز جهانی قدس نشان دهیم، فلسطین تا روزی که انشالله از دست رژیم کودک کش اسرائیل رهایی یابد، مساله اصلی و اساسی جهان اسلام باقی خواهد ماند.

روز قدس نماد وحدت امت اسلام است

امام جمعه مهاباد با بیان اهمیت شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس در شرایط فعلی منطقه گفت: دشمنان اسلام علاوه بر جنایات عمده ای که در جای جای ممالک اسلامی صورت داده اند طی این سالها در تلاش بوده اند که مساله آزاد سازی فلسطین را از دستور کار مسلمانان خارج کنند و با مشغول کردن ملت های مسلمان به مسائل حاشیه ای و تطمیع برخی حکام مرتجع منطقه از اهمیت این مساله بکاهند اما امام خمینی (ره) با فرمان تارخی خود در تعطیلی سفارت رژیم صهیونیستی در تهران و تبدیل آن به سفارت فلسطین و نام گذاری آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان، یکبار دیگر مسیر اصلی حق خوهی و ظلم ستیزی را به مسلمانان نشان دادند و بر ما به عنوان یکی مسلمان واجب است که در این راهپیمایی شرکت کنیم.

روز قدس، روز مقابله با مستکبرین و حمایت از مستضعفین است

ماموستا اسماعیلی؛ امام جمعه موقت مهاباد نیز با تاکید بر اهمیت شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس گفت:  به فرموده امام خمینی(ره) روز قدس روز اسلام است و وظیفه هر مسلمانی است که ضمن اعلام وحدت و یکدستی جهان اسلام برای احیای فرامین دین مبین اسلام در این حرکت عظیم اعتراضی بر علیه تمام مستکبرین عالم خصوصا رژیم منحوس صهیونیستی و دوستان و حامیان بین المللی و منطقه ای آن شرکت کنند و انزجار و نفرت خود را از این همه ظلم جنایتی که طی حدود هفت دهه بر علیه مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین صورت گرفته است نشان دهند.

شرکت در راهپیمایی روز قدس یک واجب استحسانی است

امام جمعه بوکان با دعوت از اقشار مختلف جامعه برای شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: روز قدس همانند بیت المقدس برای ما مسلمانان مقدس است و وظیفه شرعی هر مسلمانی است که در این راهپیمایی شرکت کنند.

ماموستا خلیفه زاده افزود: یکی از اصلی ترین ویژگی دین اسلام ظلم ستیزی و حمایت از مستضعف تحت ستم است، بر اساس همین اصل شرکت ما در راهپیمایی روز قدس علاوه بر حمایت از مردم مظلوم فلسطین و اعلام انزجار از رژیم غاصب صهیونیستی، دیکته کردن این وظیفه انسانی به  ظالمان است که ما مسلمانان در مقابل هرگونه ظلمی یک صدا و واحد ایستادگی خواهیم کرد.

استکبار جهانی می خواهد مسئله فلسطین به فراموشی سپرده شود

امام جمعه میرآباد ارومیه ملا حاج احمد امین کرباسی  ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مسلمانان جهان از کلیه ی اقشار مختلف جامعه درخواست کرد با حضور پر رنگ در راهپیمایی روز قدس  در شرایط کنونی و حساس جهانی مشت محکمی بر دهان دشمنان اسلام و انسانیت در جهان بزنند .

ایشان نام گذاری روز قدس به فرمان امام خمینی (ره) را نماد وحدت شعیه و سنی در دفاع از اسلام مقابل کفر جهانی عنوان داشت.
وی همچنین با اشاره به اهمیت آخرین جمعه ماه مبارک رمضان این روز را بعنوان اتحاد و همبستگی مسلمانان جهان با فلسطین اولین قبله ی مسلمانان نام برد و افزود: فلسطین مظلوم امروز چشم به راه کمک براداران و خواهران مسلمانش در سراسر جهان است و همه ی ما وظیفه داریم هر اندازه که در توان داریم برای حمایت از مردم و قبله گاه اول مسلمین به کار ببریم.

امام جمعه میرآباد ارومیه در ادامه سخنان خود افزود: تمام روحانیون اهل سنت و شیعه با اتحاد و همبستگی همچون سالهای گذشته در راهپیمایی روز قدس آزادی فلسطین را هم صدا فریاد خواهند زد تا اسرائیل جنایت کار و هم پیمانهایش بدانند فلسطین و مسلمان تنها نیست.

ملا حاج احمد امین درباسی افزود: غرب و جهان استکبار توسط رسانه های دروغین خود همواره بر این تلاشند مسئله فلسطین را کم رنگ و به فراموشی بسپارند اما بدانند این امر هیچگاه تحقق پیدا نخواهد کرد و حضور میلیونی مردم در روز قدس نقشه های آنان را خنثی و بی اثر خواهد کرد.

انتهای پیام/ گگفتگو