چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶
www.mokrian.ir

  • تاریخ: دوشنبه, ۲۶ تیر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۵:۲۳:۱۸
  • شناسه خبر: 775

افزایش ۱۶ درصدی صادرات از مرز تمرچین پیرانشهر

گمرک تمرچین پیرانشهر از جمله گمرکات فعال آذربایجان غربی در جنوب این استان است که صادرات کالاها از این گمرک از رونق خاصی برخوردار است. سلیمان نژاد مدیر گمرک تمرچین در این باره گفت: در سه ماهه نخست سالجاری صادرات بازارچه تمرچین ۳۶ هزار و ۵۵۰ تن به ارزش ۲۰ میلیون دلار بوده که از […]

گمرک تمرچین پیرانشهر از جمله گمرکات فعال آذربایجان غربی در جنوب این استان است که صادرات کالاها از این گمرک از رونق خاصی برخوردار است.

سلیمان نژاد مدیر گمرک تمرچین در این باره گفت: در سه ماهه نخست سالجاری صادرات بازارچه تمرچین ۳۶ هزار و ۵۵۰ تن به ارزش ۲۰ میلیون دلار بوده که از نظر ارزش ۱۷۶ درصد رشد داشته است.

او صادرات از گمرک تمرچین را هم ۴۷ هزار و ۷۲۶ تن کالا عنوان کرد که ارزش آن به ۱۳ میلیون دلار می رسد.

مدیر گمرک تمرچین این میزان صادرات از نظر وزن ۵۱ درصد و از نظر ارزش ۵۸ درصد افزایش داشته است.

جمع کل ترانزیت خارجی از گمرک تمرچین در سه ماهه نخست سال جاری  ۵۰ هزار و ۲۰۰ تن کالا به ارزش ۲۰۹ میلیون دلار بوده که نظر وزن ۴۲ درصد و از نظر ارزش ۱۹۰ درصد افزایش یافته است.

کالاهای صادراتی گمرک تمرچین عموماً مصالح ساختمانی، مصنوعات فلزی و پلاستیکی، لبنیات، میوه تره بار، ماشین آلات صنعتی، البسه، مواد غذایی و سنگ های معدنی است.

مجموع صادرات گمرک تمرچین به کشور عراق در سه ماهه نخست سال جاری ۲۲۵ هزار تن به ارزش ۷۴ میلیون دلار بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶ درصد افزایش دارد.

انتهای پیام/گفتگو