چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶
www.mokrian.ir

  • تاریخ: دوشنبه, ۲۶ تیر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۵:۲۵:۵۱
  • شناسه خبر: 784

تخصیص اعتبار ۵میلیارد ریالی برای احداث باند فرودگاهی هواپیماهای سمپاشی در سردشت

مُکریان؛ روز دوشنبه با حضور مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی و معاونت امور حفاظت ادارە کل و فرماندار سردشت در محل دفتر فرمانداری سردشت رئیس جدید اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سردشت معرفی شد. در این آیین “سیدکامل حسینی” کە سابقە مدی ریت منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد و اشنویە و همچنین رئیس تعاون […]

مُکریان؛ روز دوشنبه با حضور مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی و معاونت امور حفاظت ادارە کل و فرماندار سردشت در محل دفتر فرمانداری سردشت رئیس جدید اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سردشت معرفی شد.

در این آیین “سیدکامل حسینی” کە سابقە مدی ریت منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد و اشنویە و همچنین رئیس تعاون روستایی مهاباد و ممیزی امور اراضی ادارە کل منابع طبیعی استان را در کارنامە خود دارد جایگزین “سعید رحمانپور” شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی در این آیین از موافقت برای احداث باند پروازی هواپیماهای سمپاشی در سردشت خبر داد و گفت: مکان مورد نظر شناسایی و آمادە شدە کە ٥ میلیارد ریال اعتبار برای آن تخصیص یافتە است و با همکاری اداره راه و شهرسازی انجام می شود.

رحمان وهاب زادە افزود: علیرغم کمبود اعتبارات و محدودیت های اجرایی برای دومین سال پیاپی سمپاشی با محلول های بیولوژیک صورت گرفت کە تاثیر خوبی بر شادابی جنگلها و مبارزە با آفت جوانە خوار بلوط داشت.

وی با اشاره به اینکه مراتع و جنگلها از لحاظ شرعی و عرفی در معیشت مردم تاثیرگذار هستند گفت: معیشتی کردن جنگلها از سیاست های حوزە منابع طبیعی است و برای اجرایی شدن این امر همراە با حفظ وضعیت موجود، بهره برداری از مناطق جنگلی تُنک برای کاشت گونەهای مثمر از برنامه ها است.

انتهای پیام/گفتگو