چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶
www.mokrian.ir

  • تاریخ: دوشنبه, ۲۶ تیر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۵:۱۹:۱۶
  • شناسه خبر: 766

سفر مسئولین به بوکان و دردهای بی درمان

مُکریان؛ هفته ای نیست که خبر حضور یکی از مسئولان استانی و یا کشوری به بوکان و نشست آنان با مدیران ارشد شهرستانی رسانه نشود. از معاونین مختلف استاندار گرفته تا مدیر کل ها و معاونین انان و هر از چند گاهی نیز مقامات کشوری سومین شهر پرجمعیت استان را برای سفر کاری خود بر […]

مُکریان؛ هفته ای نیست که خبر حضور یکی از مسئولان استانی و یا کشوری به بوکان و نشست آنان با مدیران ارشد شهرستانی رسانه نشود.

از معاونین مختلف استاندار گرفته تا مدیر کل ها و معاونین انان و هر از چند گاهی نیز مقامات کشوری سومین شهر پرجمعیت استان را برای سفر کاری خود بر می گزینند.

در اصل هدف این‌گونه سفرها می بایست بررسی معضلات و مشکلات شهر از نزدیک و دستور حل آن‌ها و خدمت‌رسانی به مردم باشد اما طی چند سال گذشته این نوع سفرها در بوکان خروجی ملموس و قابل لمثی برای مردم نداشته است.

بارها طی چهار سال گذشته مردم این شهرستان در رسانه های محلی و استانی خبر سفر وزرا و مسئولان ملی و استانی را شنیده‌اند ولی در نهایت این سئوال در ذهن آنان ایجاد شده که بازده سفر مسئولان به شهر بوکان چه بوده است.

مسئولان استانی و ملی هنگامی که بوکان را برای ماموریت خود انتخاب می کنند بعد از سرکشی کوتاهی از نهاد زیر مجموعه خود و یا بازدید از پروژه ای در حال اجرا (اگر باشد) یک راست به ساختمان سفید فرمانداری می روند و در جلساتی شرکت می‌کنند که جز سخنرانی‌های روتین اداری، کمتر دستاوردی برای حل معضلات عروس سیاه بخت منطقه داشته است.

طی چهار سال گذشته بوکان شاهد حضور ۳ وزیر، معاونین وزرا به دفعات، سفر چند باره استاندار و معاونین و مدیر کل ها بوده اما پروژه خط انتقال اب بوکان هنوز یک متر پیشرفت نداشته، استادیوم ۵ هزار نفری هنوز دارای نواقص عدیده است، مرگ و میر در جاده های بوکان کولاک می کند، بیکاری جوانان به ۲۲ درصد رسیده و دانش اموزان حاشیه شهر باید جشن آغاز سال تحصیلی ۹۶ را در کانکس آغاز کنند.

شهرک صنعتی بوکان به حالت نیمه تعطیل درامده و میزان حضور گردشگران و مسافران طی سال از ۳ هزار نفر تجاوز نمی کند.

ناوگان حمل و نقل عمومی با مشکلات عدیده ای رو به رو است و ضعیت مبلمان شهری بوکان نیز جای برای سخن ندارد و …

به‌راستی هزینه مادی این تعداد سفر چقدر بوده و صرف این هزینه‌ها تا کنون چه نفعی برای بیکار ترین شهر استان داشته است ؟

آیا طی  این سفرها و برگزاری جلسات متعدد مسئولان ارشد شهرستانی که رکوردار تشکیل کارگروهای بی مصرف هستند به گوش مسئولان بالا نشین رسانده اند که طی سال گذشته بیش از ۷۰ نفر و سه ماهه اول سال ۹۶ بیش از ۲۰ نفر در راه های مواصلاتی بوکان جان خود را از دست داده اند و یا اعلام کردند که بوکان از یک متر بزرگراه و جاده استاندارد بی بهره است.

آیا مسئولان بوکانی در اتاق دادگاه مانند خود بر کرسی قضاوت نشسته اند و به مسئولان کشوری و استانی حاضر در جلسه اعلام کردند که آمار بی کاری شهرستان به ۲۲ درصد رسیده است و یا گفتند که دانش آموزان مناطق حاشیه ای شهر در صورت نبود اعتبار برای تکمیل پروژها باید جشن آغاز سال تحصیلی را در کانکس آغاز کنند.

اگر گفته اند پس اکنون و بعد از چهار سال می بایست شاهد کاهش بسیاری از معضلات و مشکلات بوکان می بودیم، پس یا نگفته اند و یا اگر گفته اند گوش شنوایی در جلسه حاضر نبوده است.

امروزه بوکان با مشکلات عدیده ای رو به رو است که در نهایت سبب ایجاد ناهنجاری های اجتماعی همچون نزاع های خیابانی، اعتیاد و …. شده که حل آنان نیاز به پیگیری قاطع مسئولان شهرستانی در هنگام حضور مسئولان ارشد استانی و کشوری می باشد.

امید است مسئولان شهرستانی به خاطر مسئولیتی که مردم بزرگ بوکان بر دوش آنان گذاشته اند در هنگام سفر مسئولان استانی و ملی حفظ صندلی و جایگاه خود را فراموش و با جدیدت پیگیر حل مشکلات شهر باشند تا نام آنان در میان مردم ماندگار باشد.

خالد حسین زاده

انتهای پیام/گفتگو