پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: پنج شنبه, ۵ مرداد ۱۳۹۶ / ساعت ۰۱:۱۲:۱۷
  • شناسه خبر: 903

صادرات ۷۰۰ هزار دلاری هندوانه از سردشت به اقلیم کردستان عراق

“سعید احمدآبادی”اشاره به انجام تشریفات قانونی در سریعترین زمان ممکن و همچنین نزدیکی گمرک کیله به شهرهای بزرگ اقلیم کردستان عراق نسبت به سایر گمرکات کشور، اظهار کرد: استقبال بی نظیری برای صادرات کالا از مرز کیله سردشت وجود دارد. به گفته سرپرست گمرک کیله سردشت، صادرات هندوانه از این گمرک در مقایسه با مدت […]

“سعید احمدآبادی”اشاره به انجام تشریفات قانونی در سریعترین زمان ممکن و همچنین نزدیکی گمرک کیله به شهرهای بزرگ اقلیم کردستان عراق نسبت به سایر گمرکات کشور، اظهار کرد: استقبال بی نظیری برای صادرات کالا از مرز کیله سردشت وجود دارد.

به گفته سرپرست گمرک کیله سردشت، صادرات هندوانه از این گمرک در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از افزایش ۵۰ درصدی برخوردار بوده است.

وی افزود: مواد شوینده و سیمان پاکتی از دیگر محصولات صادراتی از این گمرک هستند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است.

سیمان فله و پاکتی، مواد شوینده، پوکه معدنی، مصنوعات پلاستیکی و فلزی و شیشه ای از جمله صادرات در بخش صنعتی و همچنین میوه و صیفی جات در بخش کشاورزی از صادرات گمرک کیله سردشت هستند.

محصولاتی که از گمرک کیله صادر می شوند بیشتر محصولات کارخانجات ارومیه و بوکان و همینطور استان های همجوار هستند که عمدتا به کشور عراق صادر می شوند.

از سال ۸۲ گمرک بازارچه مرزی کیله سردشت به منظور تسریع در صادرات کالاهای کارخانجات و تولید کنندگان داخلی آغاز به کار کرد.

این گمرک با داشتن فاصله ۲۰ کیلومتری به اولین شهر در اقلیم کردستان عراق، قلعه دیزه، نزدیک ترین گمرک بازارچه با کشور عراق به شمار می رود.

شهرستان سردشت با جمعیت ۱۲۰ هزار نفر در جنوب آذربایجان غربی و هم مرز با اقلیم کردستان عراق قرار گرفته است.

انتهای پیام/گفتگو