سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: چهارشنبه, ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ / ساعت ۲۲:۳۶:۵۴
  • شناسه خبر: 1038

دولت آقای روحانی بدهکار مردم کردستان است/نباید به گونه‌ای عمل شود که مردم کردستان احساس کنند دولت سر آنها را کلاه می‌گذارد

سید احسن علوی نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کردستان، با تیریک ۱۷ مرداد روز خبرنگار، عنوان کرد: رسانه در ایجاد زیرساخت‌های اجتماعی بسیار تأثیرگذار است و هر حوزه‌ای بدون وجود رسانه ناقص و ابتر می‌ماند.  وی افزود: رسانه در توسعه هر […]

سید احسن علوی نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کردستان، با تیریک ۱۷ مرداد روز خبرنگار، عنوان کرد: رسانه در ایجاد زیرساخت‌های اجتماعی بسیار تأثیرگذار است و هر حوزه‌ای بدون وجود رسانه ناقص و ابتر می‌ماند.

 وی افزود: رسانه در توسعه هر مملکتی نقش ویژه دارد و کشوری مانند آمریکا از طریق رسانه توانسته است در جهان قدرت نمایی کند.

 علوی با اشاره به فرصت‌ها و تهدیدهای فضای مجازی و با بیان اینکه رسانه در استان کردستان باتوجه به موقعیت استراتژیک و مرزی‌بودن آن بسیار با اهمیت است، گفت: بیش از ۵۰ شبکه ماهواره‌ای برون مرزی اخبار و رویدادهای منطقه ما را پوشش می‌دهند که ۲۴ شبکه فقط برای ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی راه اندازی شده‌اند.

 نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس ابراز داشت: دولت باید به اهمیت وجود رسانه توجه کند و بتواند نیازهای جامعه را مرتفع کند تا مردم اخبار و نیازهای اطلاعاتی خود را از شبکه‌های بیگانه دریافت نکنند.

 وی با بیان اینکه بیش از دو ماه از انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر می‌گذرد، گفت: صمیمانه از حضور مردم کردستان در مراسم انتخابات تشکر می‌کنم و با توجه به توصیه‌های آمرانه و تفرقه افکنانه دشمن برای عدم حضور مردم کردستان در پای صندوق‌های رأی، اما خوشبختانه مردم کردستان با حضور پرشور خود شخصیت و شأن خاصی به انتخابات بخشیدند.

 علوی ادامه داد: دولت آقای روحانی بدهکار مردم کردستان است و باید باتوجه به قول‌هایی که وی به مردم کردستان دادند افرادی از این استان را در بدنه دولت و وزراتخانه‌ها بکارگیری کند.

 وی افزود: مردم کردستان باید به آینده امیدوار شوند و انتظار ما هم به عنوان نماینده مردم این است که دولت به استان کردستان توجه ویژه داشته باشد.

 نگاه وزارت نیرو به کردستان تبعیض‌آمیز است

 علوی در ادامه به اشاره مسئله آب، اظهار داشت: مهم‌ترین مسئله امروز دنیا موضوع آب است و اگر قرار باشد در آینده جنگی اتفاق بیفتد این جنگ بر سر آب خواهد بود.

 نماینده مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت آب در استان کردستان، گفت: کردستان ۲٫۵ برابر متوسط کشوری بارش دارد، ۱۰ درصد روان آب‌های کشور در کردستان است و تقریباً ۱۴٫۵ میلیارد متر مکعب آب پشت سدهایش دارد.

 وی با تأکید بر اینکه وزرات نیرو نسبت به کردستان نگاه تبعیض‌آمیز دارد، گفت: اول باید نیازهای آب کشاورزی استان مرتفع شود بعد آب استان را برای تأمین آب شرب استان‌های دیگر انتقال دهند.

 علوی با بیان اینکه ما با تأمین آب شرب استان‌های دیگر از سوی کردستان مشکل نداریم، خاطرنشان کرد: کشاورزی و دامپروری مهم‌ترین صنعت در استان کردستان است اما متأسفانه علارغم مکاتبات ما با وزرات نیرو اخیراً متوجه شده‌ایم که می‌خواهند آب کردستان را به همدان انتقال دهند که ما مخالف این کار هستیم و باید اول نیازهای آبی استان مرتفع شود و در این زمینه هم باید هعمه مسؤولان مربوطه استان دغدغه داشته باشند.

 کردستان برای نظام اسلامی خون‌های بسیاری داد؛ حق نیست به او جفا شود

 وی افزود: کردستان برای استقلال نظام و دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی بسیار تلاش کرد و خون‌های زیادی داد بنابراین حق نیست در حق مردم کردستان جفا شود.

 ۹۰ درصد بزرگراه کرمانشاه – بوکان در سال جاری تکمیل می‌شود

 نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به جاده‌های روستایی و راه‌های مواصلاتی استان کردستان، اظهار داشت: با تلاش‌هایی که در مجلس انجام شد حدود ۵۵۰ میلیارد تومان برای بزرگراه کرمانشاه بوکان از سوی وزرات راه و شهرسازی عقد قرارداد شد و ما تأکید داشتیم که در این پروژه در محدوده استان کردستان حتماً از پیمانکاران بومی استفاده شود که خوشبختانه اتفاق افتاد.

 وی تصریح کرد: ۹۰ درصد بزرگراه کرمانشاه بوکان به خصوص در محدوده جغرافیایی کردستان در سال جاری تکمیل خواهد شد.

 علوی ادامه داد: اگر می‌خواهیم از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری کنیم باید زیرساخت‌ها را در روستاها بهبود بخشیم و یکی از این زیرساخت‌ها راه‌های روستایی است.

 نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران، اظهار داشت: یک و نیم میلیارد دلار برای اشتغال در روستاهای کشور در مجلس تصویب شده و سهم کردستان هم از این مبلغ مشخص است که امیدواریم موجب ایجاد اشتغال پایدار و ماندرگاری جوانان در روستاها شود.

 تمامی روستاهای حوزه انتخابی سنندج، دیواندره و کامیاران گازدار می‌شوند

 وی در ادامه با اشاره به موضوع گازرسانی به روستاهای کردستان، گفت: با پیگیری‌هایی که انجام شده قرار بر این است تمامی روستاهای حوزه انتخابی سنندج، دیواندره و کامیاران تا سال آینده گازدار شوند.

 پیگیر مشکلات مسکن مهر در کردستان خواهم بود

 نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس عنوان کرد: مسکن مهر هم یکی از دغدغه‌های مردم کردستان است که این مسئله را با وزیر راه و شهرسازی در جلسه‌ای ویژه در میان خواهم گذاشت.

 باید اعتبار ویژه برای خرید گندم کردستان اختصاص یابد

 وی در ادامه با اشاره به اینکه کردستان یکی از استان‌های آخر در برداشت گندم است، گفت: به همین دلیل اعتبارات تخصیصی برای پول گندم در کردستان با مشکل مواجه می‌شود.

 وی افزود: استان‌های زود برداشت زودتر به این اعتبارات دست پیدا می‌کنند که پیشنهاد ما این است حداقل بخشی از این اعتبارات را به صورت ویژه به کردستان اختصاص دهند تا کشاوران ما به مشکل برنخورند.

 برخی نمایندگان اقدامات نمایندگان دیگر را به نام خود مصادره می‌کنند

 علوی گفت: وقتی کاری در استان اتفاق می‌افتد این نتیجه ماه‌ها تلاش و پیگیری است و در لحظه اتفاق نمی‌افتد که متأسفانه برخی از نمایندگان استان این تلاش‌ها را به نام خود مصادره می‌کنند و در کنار آن هم عکس یادگاری می‌گیرند!

 وی در ادامه با تأکید براینکه با صلوات دادن کشور اداره نمی‌شود، گفت:  امسال سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» است اما کدام تولید و کدام اشتغال؟

 ۴۳ روستای کردستان توانمندسازی گردشگری می‌شوند

 علوی با اشاره به سفر رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور به استان، ابراز داشت: ۴۳ روستای کردستان برای گردشگری توانمندسازی خواهند شد.

 نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سال گذشته ۴ هزار توریست از روستای پالنگان کامیاران بازدید کردند و این بیان از پرسود بودن صنعت گردشگری دارد.

 وی در ادامه با بیان اینکه کردستان هم می‌تواند برای کشور فرصت و هم می‌تواند تهدید باشد، افزود: بهتر است مسؤولین قول‌هایی که به مردم می‌دهند را عملی کنند و اینگونه نباشد که مردم احساس کنند سرآنها کلاه می‌گذارند.

 علوی، ساخت و تکمیل پروژه‌هایی همچون تصفیه‌خانه دیواندره، ساماندهی شهری دیواندره، ساخت درمانگاه تأمین اجتماعی دیواندره، بهبود وضعیت معابر شهری دیواندره، مسئله بافت فرسوده کامیاران، ساخت مدارس و درمانگاه در کامیاران و تصفیه خانه کامیاران منبع آب نایسر سنندج، ساخت مدرسه و آسفلالت کوچه‌های نایسر و بهسازی جاده روستای حسن‌آباد سنندج را در دست اقدام عنوان کرد و گفت: اعتبارت آنها نیز گرفته شده است.

 کردستان نیاز به مدیران ریسک‌پذیر دارد

 نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کردستان نیاز به مدیران ریسک‌پذیر دارد، افزود: کاش در استان کردستان این جناح‌بندی ها و دوقطبی های سیاسی وجود نداشت و تا زمانی که بردارهای مخالف در کردستان وجود داشته باشد توسعه اتفاق نخواهد افتاد.

 شوراهای شهر به شهرداران قدرت اعمال دهند

 وی با اشاره به اعضای جدید شورای پنجم در شهرهای سنندج، دیواندره و کامیاران، ادامه داد: از شورای جدید می‌خواهم دلسوزانه فعالیت کنند و به شهردار قدرت اعمال دهند.

 وضعیت امکانات و تجهیزات بهداشتی درمانی در کردستان مناسب نیست

 علوی با اشاره به وضعیت بهداشت و درمان در کردستان، گفت: علی‌رغم تلاشگر بودن وزیر بهداشت، کردستان کمبود متخصص دارد و بسیاری از بیمارستان‌های استان تجهیزات آزمایشگاهی مناسب ندارند و بسیاری از مردم دهستان‌ها و شهرستان‌های استان برای کارهای درمانی خود به دلیل نبود امکانات در محل زندگی خود مجبور هستند یا به مرکز استان و یا به شهرهای دیگر سفر کنند.

 وی افزود: کردستان از نظر فوق تخصص قلب و کودکان با مشکل مواجه است و باید وزارت بهداشت توجه ویژه به کردستان داشته باشد.

 نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط انتخابات و رأی ۷۴ درصدی مردم کردستان به آقای روحانی، عنوان کرد: هیچ کسی حق ندارد رآی مردم کردستان را به نام خود مصادره کند چرا که این یک خیزش ملی بود.

 وی گفت: مردم کردستان علی‌رغم تمام بی‌عدالتی ها، تبعیض ها و نابرابری‌ها در پای صندوق های رأی حضور پرشور داشتند و مصادره رأی انها به نام شخص یا جناحی خاص توهین به مردم کردستان است.

 علوی گفت: تا زمانی که دست به دست هم ندهیم و بین جریان‌های سیاسی منشور همدلی نباشد موفق نخواهیم بود.

 وی ادامه داد: معیشت مردم راست و چپ نمی‌شناسد و باید همه به فکر توسعه کردستان باشیم و اگر اتفاق خاصی در کردستان نمی‌افتد نتیجه تعارضات سیاسی است.

 شعور سیاسی یعنی اینکه باید به حزب سیاسی مخالف خود احترام بگذاریم

 نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران با بیان اینکه باید شعور سیاسی خود را بالا ببریم، عنوان کرد: وقتی در استانی مانند کردستان، جریانات سیاسی همدیگر را به رسمیت نمی‌شناسند دیگر توسعه اتفاق نمی‌افتد و باید افرادی را که خارج ار تفکر سیاسی جزب روی کار هستند اما صاحب ایده هستند را بها بخشید.

 وی با تأکید براینکه کردستان با این ریتم فعلی به هیچ جایی نخواهد رسید، اظهار داشت: اگر کسی را که برای بقای این نظام زحمت کشیده، تخریب کنیم یعنی اینکه معتقد به اصولی خاصی نیستیم.

 وی در پایان از تودیع و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان در روزهای آینده خبر داد و گفت: قرار بر این است یک فرد بومی برای این پست منصوب شوند.

 انتهای پیام/گفتگو