سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: پنج شنبه, ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ / ساعت ۰۳:۰۴:۰۳
  • شناسه خبر: 1125

زمزمه های تغییر فرماندار بوکان قوت گرفت

مُکریان؛ جمال خسروی فرماندار فعلی بوکان دارای دکترای جامعه شناسی است و پیش از تصدی فرمانداری این شهرستان سابقه مدیریت دانشگاه پیام نور بوکان را در کارنامه دارد. وی از پنجم خرداد ماه سال ۹۳ به عنوان فرماندار این شهرستان انتخاب شده است. انتخابی که با تیتر درشت نشریه “فرصت برابر”  متعلق به نماینده مردم […]

مُکریان؛ جمال خسروی فرماندار فعلی بوکان دارای دکترای جامعه شناسی است و پیش از تصدی فرمانداری این شهرستان سابقه مدیریت دانشگاه پیام نور بوکان را در کارنامه دارد. وی از پنجم خرداد ماه سال ۹۳ به عنوان فرماندار این شهرستان انتخاب شده است.

انتخابی که با تیتر درشت نشریه “فرصت برابر”  متعلق به نماینده مردم بوکان مجلس شورای اسلامی  با مضمون «حمایت نماینده از انتصاب خسروی» همراه شد.

خسروی از همان ابتدای کار با سئوالات متعددی از سوی صاحب نظران این شهرستان در خصوص نحوه انتخابش به عنوان فرماندار جدید و جوان بوکان روبرو شد.

قسیم عثمانی، نماینده این شهرستان که در آن ایام سرگرم جنگ لفظی و رسانه ای شدید با حسن عباسی؛ فرماندار سابق و صد البته یار دیرین و رفیق گرمابه و گلستانش دیروزش شده بود، همزمان با اتهام زنی به عباسی، انتصاب خسروی را نتیجه پیگیری ها و درخواست های متعددش برای برکناری عباسی دانسته و مدعی شد که خود وی خسروی را به استانداری معرفی و حمایت کرده است.

همه این اظهار نظرهای عثمانی سبب شد بذر شائبه وابستگی فرماندار جدید بوکان به نماینده این شهرستان در اذهان عمومی رشد کرده و شاخ و برگ بگیرد. تا جایی که منتقدان خسروی و عثمانی، همزمان نماینده بوکان را فرماندار این شهرستان هم بدانند، زیرا آنها اعتقاد دارند که خسروی به شدت تحت نفوذ عثمانی است و از استقلال عمل برخوردار نیست، موضوعی که چندین بار از سوی خسروی تکذیب شد و وی در دفاع از رابطه به شدت صمیمانه اش با نماینده بوکان مدعی شد که بوکان نیازمند چنین روابطی بین مسئولان است و باید کدورت ها را کنار گذاشت.

فارغ از عملکرد سه ساله خسروی که مطمئناً خالی از نقصان نبوده است وی طی دوران فرمانداری اش تحت حمایت جریان رسانه ای نماینده این شهرستان قرار گرفته بود و عثمانی به کرات در دفاع از خسروی و عملکردش سخن گفته است.

اما با پایان عمر دولت یازدهم و احتمال تغییرات گستره در کابینه دولت جدید روحانی و سهم خواهی و قدرت گیری هرچه بیشتر جریان اصلاحات در دولت جدید، شایعات زیادی در خصوص تغییرات گسترده استانداران و فرمانداران استانها و شهرهای کشور در محافل مختلف ورد زبانها شده است.

برهمین اساس احتمال تغییر استاندار آذربایجان غربی که به گفته اصلاح طلبان این استان، یک اصولگرای تمام عیار است!، بسیار قوت یافته است.

علاوه بر تغییر و تحولات کلان در دولت و کابینه که مطمئنا استانها و شهرستان ها از آن متاثر خواهند بود؛ با تحرکات جریان رسانه ای نزدیک به نماینده بوکان و انتشار مطالب انتقادی و تریبون دهی به منتقدان فرماندار به نظر می رسد کشمکش های نماینده بوکان با فرماندار این شهرستان از فاز پشت پرده وارد مرحله جدیدی شده و به زودی خسروی نیز به دلیل هماهنگ نبودن با عثمانی مورد هجمه های رسانه های نزدیک به این نماینده مجلس قرار خواهد گرفت و عاقبت عباسی در انتظار خسروی خواهد بود.

انتهای پیام/ گگفتگو