پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: یکشنبه, ۵ شهریور ۱۳۹۶ / ساعت ۰۱:۱۱:۱۴
  • شناسه خبر: 1258

تداوم تنش‌ها پس از مرگ دو برادر توسط اعضای گروهک تروریستی کومله

مکریان؛ به دنبال کشته شدن دو روستانشین طی نزاع با شماری از اعضای گروهک تروریستی کومله زحتمکشان کردستان ایران در منطقەی چومان در اقلیم کردستان، تنش‌ها تاکنون ادامه دارد. روز گذشته دو تن از اهالی روستای “گوندەژور” از توابع منطقەی بالکایتی در اثر شلیک اعضای کومله جان خود را از دست دادند و دو تن […]

مکریان؛ به دنبال کشته شدن دو روستانشین طی نزاع با شماری از اعضای گروهک تروریستی کومله زحتمکشان کردستان ایران در منطقەی چومان در اقلیم کردستان، تنش‌ها تاکنون ادامه دارد.

روز گذشته دو تن از اهالی روستای “گوندەژور” از توابع منطقەی بالکایتی در اثر شلیک اعضای کومله جان خود را از دست دادند و دو تن دیگر زخمی شدند. بر اساس اخبار منتشر شده دو فرد جانباخته برادر هستند.

گفته می‌شود که این نزاع به دنبال مشاجرەی طرفین در پی قطع چند اصله درخت از باغات این روستا بوده است.

گروهی از ساکنین خشمگین منطقه به دنبال اتفاقات دیروز به مقر شاخه های گروهک های تروریستی دمکرات و کومله حمله کردند و این امکان را به آتش کشیدند.

کومله زحمتکشان کردستان ایران طی بیانیەای در این رابطه اعلام کرد درگیری دیروز در روستای گوندەژور اتفاقی ناخواسته بوده است. کومله مدعی شد که شهروندان با سلاح به محل حضور نیروهای گروهک رفته‌اند در حالی که منابع موثق محلی روایت کاملا متفاوتی از رویداد مذکور ارائه کرده‌ و تصریح کرده‌اند که ساکنان نه اسلحه گرم بلکه حتی چاقو و عصا هم بهمراه نداشته‌اند.

ساکنین بومی منطقه می‌گویند تفنگداران گروهک تروریستی کومله در نزدیکی روستای آنها در حال احداث یک مقر است و درگیری پس از آن روی داد که نسبت به قطع درختان باغداران به اعضای این حزب هشدار داده شد اما پیشمرگی‌ها با گلوله به خواسته آنان جواب داده‌اند.

از سوی دیگر اتحادیه میهنی کردستان عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده که دو فرد کشته شده از اعضای این حزب بوده و اجازه نخواهد داد خون آنان پایمال شود.

در خبری دیگر اعلام شد که ساکنان منطقه شب گذشته پس از به آتش کشیدن مقرهای تروریستهای کومله و دمکرات، دست‌کم ١٢ تن از این تروریستها را دستگیر کرده و اعلام کرده‌اند در صورت تسلیم ننمودن خاطیان از سوی سران کومله، آنها دستگیر شدگان را مجازات خواهند کرد.

این اولین باری نیست که اعضای گروهک های تروریستی کُردی، مردم کردستان عراق را مورد هجمه قرار داده اند.
اخیرا و با شدت گیری اختلافات میان احزاب کردستان عراق بر سر برگزاری انتخابات استقلال از سوی مسعود بارزانی، حزب متبوع بارزانی با بهره گیری از گروهک های تروریستی کومله و دمکرات  از انها برای سرکوب مخالفان انتخابات استفاده کرده است.
نکته حائز اهمیت این ماجرا سکوت و تحریف معنی دار رسانه های اقلیم کردستان علی الخصوص شبکه تلویزیونی روداو و کردستان ۲۴ در باره این اتفاق می باشد.

انتهای پیام/ گگفتگو