سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: چهارشنبه, ۸ شهریور ۱۳۹۶ / ساعت ۱۰:۴۹:۲۲
  • شناسه خبر: 1268

با اجرای یک طرح ضربتی مشکل افت فشار در مناطق حاشیه ای شهر مهاباد بر طرف شد

مکریان؛ مدیر اداره آب و فاضلاب مهاباد از اجرای طرح ضربتی برای تقویت فشار آب شرب در منطقه پشت تپ خبر داد. معروفی در این باره گفت: خوشبختانه طرح پیشنهادی این اداره در خصوص تقویت فشار آب شرب در مناطق پشت تپ و باغ شایگان مورد قبول مسئولین شهرستانی و استانی قرار گرفت و در […]

مکریان؛ مدیر اداره آب و فاضلاب مهاباد از اجرای طرح ضربتی برای تقویت فشار آب شرب در منطقه پشت تپ خبر داد.

معروفی در این باره گفت: خوشبختانه طرح پیشنهادی این اداره در خصوص تقویت فشار آب شرب در مناطق پشت تپ و باغ شایگان مورد قبول مسئولین شهرستانی و استانی قرار گرفت و در طرحی ضربتی که توسط کارشناسان این اداره انجام شد ظرفیت آبرسانی از طریق شبکه به منطقه پشت تپ حدودا دو برابر شد.

مدیر آب و فاضلاب شهری مهاباد با اشاره به مشکلات ناشی از افت فشار آب در فصول پر مصرف برای ساکنان محله های پشت تپ و باغ شایگان افزود: پیش از این طرحی با هدف تقویت فشار آب در این مناطق تدوین شده بود که طی آن با ایجاد منبع آب در باغ فردوس و لوله گذاری ۸ کیلومتری با اعتبار بالغ بر ۴ و نیم میلیارد تومان عملیاتی می شد که با توجه به زمانبر بودن تامین اعتبار این طرح، کارشناسان اداره آب و فاضلاب مهاباد طرحی کوتاه مدت برای تسریع در تقویت فشار آب در این مناطق تدوین و به مسئولان استانی و شهرستانی پشنهاد دادند که خوشبختانه با هماهنگی های صورت گرفته اعتبار یک میلیارد تومانی این پروژه از محل اعتبارات جاری تامین و وارد فاز اجرایی شد.

معرفی با بیان جزئیات این طرح افزود: لوله کشی آب شرب منطقه پشت تپ و باغ شایگان از طریق یک خط لوله ۳۵۰ میلی متری صورت می گرفت که با اجرای طرح مورد نظر یک خط لوله ۳۱۵ میلی متری دیگر به ظرفیت آبرسانی به این مناطق افزوده شده که حجم آب انتقالی به این محلات را حدودا تا دو برابر افزایش داده است.

وی از ۱۸۰۰ مترلوله گذاری  ۳۱۵ میلی متری و ۴۶۰ متر لوله  ۱۶۰ متری برای اجرای این طرح خبر داد و افزود؛ در دو محله تپ کاودان و دولی گاقران نیز دو ایستگاه پمپاژ ایجاد شده که به محض اتصاص به خطوط برق وارد مدار خواهند شد و نقش قابل توجهی در تقویت مضاعف فشار آب در این مناطق ایفا خواهند کرد.

معروفی تاکید کرد اداره آب و فاضلاب مهاباد همزمان با اتمام این پروژه مسیر لوله گذاری شده را راساً دوباره آسفالت خواهد نمود.

انتهای پیام/ خ تگفتگو