پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: سه شنبه, ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ / ساعت ۲۱:۵۱:۵۹
  • شناسه خبر: 1312

مراسم فارغ التحصیلی دوره های آموزش زبان کُردی در نقده برگزار شد

مُکریان؛ مراسم جشن دانش آموختگی کلاسهای آموزش زبان کُردی با حضور جمعی از نویسندگان، شعرا و ادبا در گالری فرهنگی هنری فرهنگسرای شهرستان نقده برگزار شد. در این مراسم ۶۲ نفر از فرهنگیان، روحانیون، طلاب و جامعه‌ی مهندسین نقده که در این دوره از کلاسها شرکت کرده بودند توسط مسئول آموزشکده ی زبان کُردی و […]

مُکریان؛ مراسم جشن دانش آموختگی کلاسهای آموزش زبان کُردی با حضور جمعی از نویسندگان، شعرا و ادبا در گالری فرهنگی هنری فرهنگسرای شهرستان نقده برگزار شد.

در این مراسم ۶۲ نفر از فرهنگیان، روحانیون، طلاب و جامعه‌ی مهندسین نقده که در این دوره از کلاسها شرکت کرده بودند توسط مسئول آموزشکده ی زبان کُردی و ادبیات کودکان ادب، کارنامه پایان دوره دریافت کردند.

در این مراسم کمال راموز مسئول انجمن ادبی باران سخن از همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نقده و از زحمات خدر بهرامبیگی مدرس این دوره از کلاسها قدردانی کرد.

در ادامه مصطفی ایلخانی زاده مسئول آموزشکده ی زبان کُردی و ادبیات کودکان ادب از اعلام آمادگی موسسه ادب برای تشکیل دوره های آموزش کردی در مقاطع مختلف در سایر نقاط کشور خبر داد و بر برپایی چنین مراسمات فرهنگی تاکید کرد.

ایلخانی زاده همچنین ۳۰ جلد کتاب به کتابخانه انجمن ادبی باران سخن هدیه کرد تا به این شیوه به ترویج و اشاعه زبان و ادبیات کردی کمک کرده باشد.

قربان عباسی فعال فرهنگی ترک زبان نقده نیز در این مراسم مقاله ای در مورد اهمیت دادن به فرهنگ و زبان اقوام ارائه کرد و همفکری و همکاری اقوام را تنها راه رسیدن به اهداف و خواستهایشان عنوان کرد و خواستار توجه بیشتر مقامات کشوری به حقوق فرهنگی آنان شد.

ارائه مقاله توسط کمال حه سو، خانم و آقای درویشی، قرائت شعر توسط محسن کردی، قرائت شعر و ارائه مقاله توسط فوزیه سلطان بیگی، خواندن شعر مرحوم شیرکو بیکس توسط ﻧﯿﺸﺘﻤﺎن اکبری و قرائت شعر توسط مانی پسر بچه ۷ ساله و اهدای ۷۰ جلد کتاب توسط سیامند بخت آذر به شرکت‌کنندگان این دوره از کلا س ها و همچنین اهدای تندیس جشنواره به قربان عباسی، مصطفی ایلخانی زاده و خدر بهرامبیگی از طرف انجمن ادبی باران سخن از برنامه های جانبی این مراسم بود.

کیوان یاری

انتهای پیام/ خ تگفتگو