سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: دوشنبه, ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ / ساعت ۰۱:۳۸:۰۰
  • شناسه خبر: 1361

اتحادیه عرب خواستار به تعویق افتادن همه پرسی اقلیم کردستان عراق شد

مکریان به نقل از شبکه سومریه، «احمد ابوالغیط» دبیرکل اتحادیه عرب در دیدار با «مسعود بارزانی» رئیس اقلیم کردستان عراق در اربیل از وی خواست همه پرسی جدایی در این اقلیم را به تعویق انداخته و با بغداد تحت نظارت سازمان ملل گفتگو نماید. این در حالی است که بارزانی اعلام کرد همه پرسی اقلیم […]

مکریان به نقل از شبکه سومریه، «احمد ابوالغیط» دبیرکل اتحادیه عرب در دیدار با «مسعود بارزانی» رئیس اقلیم کردستان عراق در اربیل از وی خواست همه پرسی جدایی در این اقلیم را به تعویق انداخته و با بغداد تحت نظارت سازمان ملل گفتگو نماید.

این در حالی است که بارزانی اعلام کرد همه پرسی اقلیم کردستان در موعد مقرر برگزار خواهد شد. در همین راستا، ریاست اقلیم کردستان عراق در بیانیه ای از دیدار دبیرکل اتحادیه عرب با مسعود بارزانی خبر داد.

این بیانیه می افزاید که ابوالغیط نسبت به همه پرسی اقلیم کردستان عراق ابراز نگرانی نموده و تعویق همه پرسی و گفتگو بین این اقلیم و بغداد تحت نظارت سازمان ملل را خواستار شد.

بر اساس این گزارش، بارزانی نیز گفت: تصمیم برگزاری همه پرسی شخصی نیست که به راحتی مورد تعویق قرار گیرد. تصمیم همه پرسی تصمیم مردم اقلیم کردستان و گروه های سیاسی در این اقلیم است.

گفتنی است که احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب روز شنبه وارد بغداد شده و با حیدر العبادی نخست وزیر عراق دیدار و گفتگو کرد.

دبیرکل اتحادیه عرب در دیدار با «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق بر توجه این اتحادیه به وحدت عراق و عدم دامن زدن به اقدامات بی ثبات کننده و تکمیل آزادسازی اراضی عراق و تکیه بر اصل گفتگو و پایبندی به قانون اساسی برای حل اختلافات تاکید کرد.

در همین راستا، دفتر رسانه ای نخست وزیر عراق در بیانیه ای اعلام کرد که حیدر العبادی روز شنبه با احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب و هیات همراه وی دیدار کرد.

بر اساس این بیانیه، دو طرف در این دیدار تحولات اوضاع سیاسی امنیتی عراق و منطقه، مبارزه با تروریسم و پیروزی ها مقابل باندهای تروریستی داعش را مورد بحث قرار دادند.

دبیرکل اتحادیه عرب همچنین پیروزی های نیروهای عراقی علیه تروریست های داعش را تبریک گفته و مجددا بر اهتمام اتحادیه عرب بر حفظ وحدت عراق و عدم دامن زدن به هرگونه اقدامات بی ثبات و نا امن کننده در این کشور تاکید کرد.گفتگو