سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: دوشنبه, ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ / ساعت ۰۱:۳۸:۵۳
  • شناسه خبر: 1363

روسیه از عراق یکپارچه حمایت می‎‌کند

به گزارش مکریان به نقل از خبرگزاری «نووستی»، “میخائیل بوگدانوف” معاون وزیر امور خارجه و نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا روز چهارشنبه در مسکو با “طالب الکنانی” فرمانده نیروهای ضدتروریستی عراق (مقامی که در سطح وزیر دولت محسوب می‌شود) دیدار و گفتگو کرد. وزارت امور خارجه روسیه با اعلام این […]

به گزارش مکریان به نقل از خبرگزاری «نووستی»، “میخائیل بوگدانوف” معاون وزیر امور خارجه و نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا روز چهارشنبه در مسکو با “طالب الکنانی” فرمانده نیروهای ضدتروریستی عراق (مقامی که در سطح وزیر دولت محسوب می‌شود) دیدار و گفتگو کرد.

وزارت امور خارجه روسیه با اعلام این مطلب، یادآور شد که در جریان این مذاکرات، طرف روسی بر حمایت مستمر مقامات مسکو از استقلال و تمامیت ارضی عراق، غیرقابل قبول بودن هر نوع دخالت کشورهای خارجی در امور داخلی این کشور و همچنین ادامه آمادگی دولت روسیه برای مشارکت و کمک به افزایش توان بالقوه دولت عراق به منظور مبارزه موثرتر با تروریسم، تاکید کرد.

لازم به یادآوری است که مقامات محلی کردستان عراق (که دارای خودمختاری هستند) قصد دارند در تاریخ ۲۵ سپتامبر همه پرسی برای جداشدن از دولت مرکزی عراق برگزار کنند. این اقدام رهبران کرد عراق، از سوی مقامات بغداد بشدت محکوم شده است. مسکو، واشنگتن، تهران و آنکارا نیز با این اقدام مخالفت کرده‌اند. ایران و ترکیه در موضع گیری مشترکی، برگزاری چنین همه پرسی را منجر به افزایش وخامت اوضاع در منطقه دانسته و خواستار صرف‌نظر کردن از این اقدام شده‌اند.

“مسعود بارزانی” رهبر کردستان عراق اعلام کرده است که این همه پرسی حتما در تاریخ ۲۵ سپتامبر برگزار خواهد شد.گفتگو