یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: دوشنبه, ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ / ساعت ۰۱:۵۹:۲۷
  • شناسه خبر: 1377

وقتی جوان مهابادی روی معلولیت را کم می کند

مکریان؛ حسن حسین زاده کاسب خوش برخورد و با انصاف میدان استقلال مهاباد است. وی ساکن منطقه پشت تپ است و از سال ۸۰ در این میدان و حاشیه آن بساط دست فروشی اش را پهن کرده و روزی حلال بر سر سفره خانواده اش می برد. حسن متولد ۱۳۶۲ است و در ۷ ماهگی […]

مکریان؛ حسن حسین زاده کاسب خوش برخورد و با انصاف میدان استقلال مهاباد است. وی ساکن منطقه پشت تپ است و از سال ۸۰ در این میدان و حاشیه آن بساط دست فروشی اش را پهن کرده و روزی حلال بر سر سفره خانواده اش می برد. حسن متولد ۱۳۶۲ است و در ۷ ماهگی در سانحه ی دلخراش آتش سوزی هر دو  دستش را از دست می دهد.

او هم اکنون دارای دو فرزند است و تنها نا آور همسر و فرزندان و پدر و مادر پیرش نیز محسوب می شود.

به گفته اهالی محل کار حسن، وی مردی سختکوش و با ایمان است و به شدت حواسش به حرام و حلال و زیاد و کم ترازوی محل بساط اش هست و بین کاسبان محل شهره است به دست پاکی و حلال خوری.

حسن در گفت و گوی کوتاهی که با خبرنگار “ده نگی پشت ته پ” داشته، می گوید: همیشه شاکر خداوند متعال بوده و هستم هیچگاه برای اتفاقی که برایم پیش آمده و شرایطی که دارم احساس یاس و نامیدی نداشته ام. همیشه برای همسالان و دوستانم در در شرایط فعلی و چه در دوران کودکی و تحصیل الگو بوده ام. به دلیل شرایط خاص مالی که داشتیم امکاان ادامه تحصیل نداشتم اما هیچگاه از کار و تلاش سر باز نزدم و همیشه با وجود معلولیت و محدودیت هایی که به تبع آن برایم ایجاد شده است پیشگام و پر انرژی در زندگی پیش رفته ام.

وی در پاسخ به سئوالی در خصوص اینکه آیا از نهادهای حمایتی چون کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمانم بهزیستی عضویت دارد گفت: من هیچوقت دستم را جلوی کسی دراز نکرده ام و به شهادت همه هم محله ای ها و آشنایانی که دارم همیشه کمک کننده بوده ام تا کمک گیرنده.

عضویتم در بهزیستی هم بدون دریافت کمک های مادی سازمان است و تنها از بیمه درمانی آن بهره برده ام که گویا این بیمه هم تا چند ماه دیگر قرار است قطع شود.

وی با اشره به مشکلات عدیده ای که برای معلولان جامعه وجود دارد می افزاید، چند سال پیش با همه مشکلاتی که داشتیم جامعه معلولین شهرستان که هم اکنون حدود ۶۰ عضو دارد را تشکیل دادیم در اولین قدم یکی از دوستان پیگیر تشکیل تعاونی مسکن و بهره گیری از تسهیلات مسکن مهر برای خانه دار کردن معلولان شهرستان شد که متاسفانه علی رغم پرداخت حق عضویت و مشارکت در این طرح، مسکن مهر معلولان مهاباد چند سالی است که متوقف شده و مسئولان نیز آنگونه که می بایست برای رفع مشکلات این نیاز اساسی ما تلاشی نکرده اند.

وی که همزمان با ما گفت و گو می کرد کار مشتریانش را راه می انداخت و با خوش برخوردی مثال زدنی اجناسش را به متقاضیان می فروخت.

حسن حسین زاده یکی از جوانان پشت تپ است که علی رغم معلولیت و نداشتن هر دو دستش، امید به زندگی و توانای کسب رزق حلال را از دست نداده و با تلاش کم نظیر رسم مردانگی و پای کار بودن جوانان این محله را به رخ همشهریانش می کشد.

انتهای پیام/ گگفتگو