پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: شنبه, ۱۵ مهر ۱۳۹۶ / ساعت ۲۳:۵۲:۱۲
  • شناسه خبر: 1673

سگ های بی پناه بوکانی بی پناه تر می شوند!

مکریان؛ تشکل مردمی که با همکاری شهرداری بوکان درصدد ساماندهی و مراقبت از سگهای بلاصاحب بوکان را بر عهده گرفته بود از احتمال کنار کشیدن و عدم همکاری با شهرداری این شهر را مطرح کرده است. در بیانیه ای که از طرف  انجمن حامیان سگهای بی پناه بوکان منتشر شده آمده است: مدت یک ماه […]

مکریان؛ تشکل مردمی که با همکاری شهرداری بوکان درصدد ساماندهی و مراقبت از سگهای بلاصاحب بوکان را بر عهده گرفته بود از احتمال کنار کشیدن و عدم همکاری با شهرداری این شهر را مطرح کرده است. در بیانیه ای که از طرف  انجمن حامیان سگهای بی پناه بوکان منتشر شده آمده است:

مدت یک ماه ونیم است اوضاع پناهگاه بشدت بحرانی بوده ، تلفات به حداعلای خود رسیده و شهرداری در رسیدگی به آن کم توجهی مینماید این امر باعث اعتراض اعضای حامی که درقالب تشکلی باعنوان انجمن حمایت از حیوانات بی پناه بوکان به خدمت رسانی غذایی و دارویی سگهای بی پناه پناهگاه بشدار بوکان مشغولند شده و اعلام نموده اند اگر در روزهای آتی خواسته های آنان مبتنی بر سروسامان دادن به اوضاع پناهگاه ازجمله تخصیص بودجه موردنیاز برای تغذیه ودارو همچنین تکمیل قسمت دامپزشکی و محوطه پناهگاه تحقق نیابد خواستار آزادسازی این زبان بسته ها شده تا از مرگ تدریجی انان جلوگیری شود .
این در حالیست که بعد از رفتن شهردار سابق عملیات عمرانی متوقف و همچنین در شبانه روز به یک قلاده سگ ۲۰۰ گرم نان خشک کپک زده داده میشود .

اعضای این انجمن بدینوسیله نارضایتی خود را از عملکرد ماههای اخیر شهرداری و مسئولین ابراز داشته و یاداور شدند که امر تغذیه و درمان و نگهداری سگهای پناهگاه بشدار از وظایف شهرداری بوده و این انجمن به یاری شهرداری شتافته بود که در عمل بدلیل فعالیت شبانه روزی بدون چشم داشت ، کمک مالی ، تقبل بیش از ۵۰% هزینه ها و رفتار دلسوزانه اعضای انجمن نسبت به این زبان بسته های محبوس نتیجه بلعکس شده و شهرداری خود را یاری دهنده انجمن میداند و هر کاری را در این زمینه با منت و پیگیری های بسیار طاقت فرسای این حامیان انجام میدهد.

هر سگ بالغ در شبانه روز نیاز به دو تا ۳ وعده و توله ها به ۴ وعده غذا خوردن دارند که در این پناهگاه تغذیه به یک وعده در شبانه روز تقلیل یافته آنهم به ازای هر سگ ۲۰۰ گرم نان خشک کپک زده که هیچگونه فایده ی غذایی ندارد .. به همین دلیل انجمن حمایت از حیوانات بی پناه بوکان این شرایط نگهداری را ادامه روند کشتار سگها در سالهای قبل میداند اما اینبار کمی شیک و باکلاس تر ولی فجیع و زجرآور تر بهمین جهت در مقابله با این روند ایستادگی می نمایند واز مسئولین ، شورای شهر و شهروندان دلسوز خواستار احقاق حقوق این بی زبانان زندانی میباشند .گفتگو