پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: چهارشنبه, ۱۹ مهر ۱۳۹۶ / ساعت ۰۶:۲۶:۴۷
  • شناسه خبر: 1765

یادواره زنان شهید قربانی ترور در مهاباد برگزار شد+ عکس

مکریان؛ یادواره۱۲ بانوی شهید حادثه تروریستی ۳۱ شهرور ماه ۸۹ که به همت کمیته بانوان کنگره ملی بزرگداشت ۱۲ هزار شهید استان آذربایجان غربی و با حضور جمع کثیری از مسئولان و شهروندان مهابادی در سالن طلائیه این شهرستان برگزار شد. در این مراسم که با حضور مدیر کل امر بانوان استانداری و مسئول بسیج […]

مکریان؛ یادواره۱۲ بانوی شهید حادثه تروریستی ۳۱ شهرور ماه ۸۹ که به همت کمیته بانوان کنگره ملی بزرگداشت ۱۲ هزار شهید استان آذربایجان غربی و با حضور جمع کثیری از مسئولان و شهروندان مهابادی در سالن طلائیه این شهرستان برگزار شد.

در این مراسم که با حضور مدیر کل امر بانوان استانداری و مسئول بسیج بانوان سپاه شهداء استان آذربایجان غربی، امام جمعه، فرماندار و جمعی از مسئولان و خانواده معزز شهدا و ایثارگران مهاباد در سالن طلائیه این شهرستان برگزار شده بود مسئول ئفتر نمایندگی ولی فقیه در قرارگاه تاکتیکی امام سجاد(ع) و سپاه مهاباد با ایراد سخنانی مقام و منظلت شهدا خصوصا بانوان شهید شهرستان مباد را ستود.

حجت السلام طیب نژاد در این باره افزود: انقلاب اسلامی و عزت و امنیت امروز کشور ثمره خون پر برکت شهیدانی است که  طبق وعده الهی در نزد خداوند متعال عزیز و صاحب روزی اند و بر اعمال ما ناظر هستند.

فرماندار ویژه شهرستان مهاباد سخنران بعدی این مراسم بود، ایرج شجاعی نیز با تاکید بر پیروی از راه و مرام شهدا گفت: وظیفه اصلی و غیر قابل انکار دولت مردان خدمت بی منت به مردم عنوان کرد و افزود، این کوچکترین ادای دینی است که ما مسئولان می توانیم در قبال شهدا انجام بدهیم.

بعد از سخرانی فرماندار مهاباد خانم کاتبی  یکی از امدادگران دوران هشت سال دفاع مقدس و از همرزمان سرداران شهید، همت، بروجردی و متوسلیان که به عنوان سخنران اصلی و میهمان ویژه به این مراسم دعوت شده بود با ابراز خوشحالی از حضور دوباره اش در یکی از شهرهای کُردنشین کشور از حال و هوای روزهای جنگ و عرض اندام ضد انقلاب در این مناطق خاطراتی را بازگو کرد.

این بانوی یادگار دفاع مقدس با اشاره به حضور و نفوذ گسترده ضد انقلاب در سالهای ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی و جنایات این گروهک ها در حق ملت ایران و خصوصا مردم کُرد منطقه گفت: در شرایطی که ضد انقلاب تمامی همفکرانش را از کل ایران و حتی خارج از کشور در مناطق کُردنشین گرد آورده بود متاسفانه در آن روزهای پر التهاب بسیاری از جنایات این افراد عموما غیر کُرد به پای مردمان مسلمان و غیرتمند کُرد نوشته می شد که با جانفشانی و ایثارگری مثال زدنی رزمندگان اسلام و خصوصاَ پیش مرگان مسلمان کُرد بساط آنها برا همیشه از خاک پر برکت ایران اسلامی برچیده شد.

وی با اشاره به فتنه انگیزی های اخیر برخی جریانات منتصب به صهیونیست ها در منطقه برای ایجاد جنگ ها و اختلافات قومی و قبیله ای به بهانه استقلال خواهی گفت: چیزهایی که این روزها می شنویم عین همان وقایعی است که در دهه اول انقلاب بر سر ملت ایران آمد. اگر امروز رسانه ها داعش را به عنوان بدترین گروه تروریستی دنیا معرفی می کنند باید بگویم جنایات احزاب و گروهک های تروریستی کومله و دمکرات در مناطق کُردنشین به مراتب بدتر و وحشیانه تر از گروه داعش بود اما متاسفانه تا کنون انگونه که بایسته است بازگو نشده و بسیاری از جوانان این منطقه نمی دانند این گروهک ها به نام دفاع از خلق کُرد چه مصیبت هایی بر سر پدران و مادرانشان آورده اند.

در این مراسم که با خاطره خوانی خانم بوکانی از دوست شهیده اش”مهسا نصیری” و اجرای سرود توسط گروه سورد دانش آموزان مدرسه شید کاوه همراه بود در پایان از خانواده ۱۲ بانوی شهیدی که در ۳۱ شهریور ماه سال ۸۹ و در جریان مراسم رژه نیروهای مسلح به وسیله بمب کارگذاشته شده توسط گروهک های تروریستی به شهادت رسیده بودند تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/ خ تگفتگو