پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: دوشنبه, ۲۴ مهر ۱۳۹۶ / ساعت ۰۱:۳۹:۱۴
  • شناسه خبر: 1840

حمایت اسرائیل برای کُردها تنها ضرر و زیان بدنبال دارد/وعده های نتانیاهو توخالی است

مکریان؛ «محمود عثمان» یکی از سیاستمداران کُرد زبان عراق امروز یکشنبه در گفتگویی مطبوعاتی گفت: اسرائیل در گذشته از کُردها برای محقق شدن منافع شخصی اش استفاده می کرد و حمایش از منطقه ی خودمختار کردستان تنها ضرر و زیان برای کرُدها به دنبال خواهد داشت. خبرگزاری آناتولی ترکیه نیز در این خصوص اینگونه نوشت […]

مکریان؛ «محمود عثمان» یکی از سیاستمداران کُرد زبان عراق امروز یکشنبه در گفتگویی مطبوعاتی گفت: اسرائیل در گذشته از کُردها برای محقق شدن منافع شخصی اش استفاده می کرد و حمایش از منطقه ی خودمختار کردستان تنها ضرر و زیان برای کرُدها به دنبال خواهد داشت.

خبرگزاری آناتولی ترکیه نیز در این خصوص اینگونه نوشت که این شخصیت کُرد عراقی روابط کردی- صهیونیستی را که از اوایل دهه ی هفتاد در قرن گذشته شروع شد،شاهد بود.

«محمود عثمان» تاکید کرد: این روابط یک روز هم به نفع کُردها نبود.

وی افزود: «ما قبل از سال ۱۹۷۵ با اسرائیل روابط داشتیم اما این روابط هیچ فایده ای برایمان نداشت و امروز با دیروز چه فرقی می کند، امروز مثل دیروز است؟»

«محمود عثمان» اظهار داشت: «اگر اسرائیل از ما حمایت کند، کشورهای عربی و اسلامی علیه ما خواهند شد، و آیا در این صورت ما سود نموده ایم؟ و اسرائیل برای ما چه کاری خواهد کرد؟ به طوریکه با اسرائیل مرز مشترک نداریم. بنابراین من هیچ وقت راضی به این روابط نبوده ام.»

وی به این نکته اشاره کرد که اسرائیل رسما از یک کشور کُرد زبان حمایت نمی کند و وعده هایش هم تنها حرف است و توخالی.

و در ادامه به این موضوع پرداخت که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی(در خصوص تشکیل کشور کُرد زبان) سخنانی گفت، اما بعد از هشدارهای آمریکا در این زمینه، سکوت اختیار کرد.

در خصوص برافراشته شدن پرچم اسرائیل در جشن های بعد از برگزاری همه پرسی، این سیاستمدار کُرد عراقی گفت: این اقدام اشتباه بود و اقدامی فردی می باشد اما در صورت این اشتباه را توجیه نمی کند.

شایان ذکر است، «محمود عثمان» عضو سابق پارلمان عراق در دو دوره و همچنین مشاور «مصطفی بارزانی» پدر «مسعود بارزانی» رئیس منطقه ی خودمختار کردستان است که در سالهای ۱۹۶۱ – ۱۹۷۵ علیه حکومت عراق انقلاب نمود.

انتهای پیام/گفتگو