پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: پنج شنبه, ۲۷ مهر ۱۳۹۶ / ساعت ۰۷:۳۶:۴۷
  • شناسه خبر: 1929

عملیات گازرسانی به ۳۷ روستای مهاباد آغاز شد

مکریان؛ بخشدار بخش مرکزی شهرستان مهاباد در گفت و گو با خبرنگار مکریان از آغاز بکار پروژه گازرسانی به ۳۷ روستا از دهستان آختاچی غربی بخش مرکزی این شهرستان خبر داد. پاکزاد در این باره افزود: گازرسانی به این روستاها در قالب سه پروژه تحت عنوان برهان ۱ ،۲ و ۳ با اعتباری بالغ بر […]

مکریان؛ بخشدار بخش مرکزی شهرستان مهاباد در گفت و گو با خبرنگار مکریان از آغاز بکار پروژه گازرسانی به ۳۷ روستا از دهستان آختاچی غربی بخش مرکزی این شهرستان خبر داد.

پاکزاد در این باره افزود: گازرسانی به این روستاها در قالب سه پروژه تحت عنوان برهان ۱ ،۲ و ۳ با اعتباری بالغ بر ۱۴۰ میلیارد ریال تا یکسال دیگر به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به این که طرح اولیه این پروژه برای گازرسانی به ۳۱ روستا در نظر گرفته شده بود که با مساعدت مدیرکل شرکت گاز استان آذربایجان غربی تعداد ۷ روستای دیگر نیز به آن افزوده شد.

بخشدار بخش مرکزی مهاباد گفت: با اجرای این پروژه حدود ۱۴۰۰ خانوار با جمعیتی بالغ بر ۷۸۰۰ نفر جمعیت از نعمت گاز خانگی بهره خواهند برد.

وی با اعلام اسامی برخی از روستاهای قرار گرفته در این پروژه افزود: روستاهای زگدراو، برده میش، کپه کند، بصری، قلات، هفتوانه (حەوتەوانان) ساروانان، شیلان آباد، لاچین، قره بلاغ، درمان، حاجیالی کند، قمطره، کلیجه، برهان، سیچان بلاغ، عیسی کند و سهولان که همگی در دهستان آختاچی غربی شهرستان مهاباد قرار گرفته اند مشمول این پروژه می باشند.

سلیمان پاکزاد در پایان با اشاره به اینکه با بهره برداری از این طرح به بیش از ۸۰ درصد از روستاهای شهرستان گازرسانی صورت خواهد گرفت گفت: هم اکنون به حدود ۱۷ روستا شهرستان گازرسانی شده است که با اجرای این طرح این تعداد به ۵۷ روستا افزایش پیدا خواهد کرد.گفتگو