پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: چهارشنبه, ۱۰ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۰۰:۳۴:۱۵
  • شناسه خبر: 2020

مهاباد میزبان اجلاسیه شهدای پیشمرگان مسلمان کُرد و عشایر

مکریان؛ فرمانده سپاه مهاباد در نشست خبری اجلاسیه شهدای پیشمرگ مسلمان کُرد از برنامه ریزی گسترده و هماهنگی لازم برای برگزاری این مراسم خبر داد. سردار دلاور رنجبر زاده با بیان این مطلب که اجلاسیه مذکور در راستای کنگره ملی ۱۲ هزار شهید استان آذربایجان غربی برگزار می شود افزود: کمیته های ۲۱ گانه کنگره […]

مکریان؛ فرمانده سپاه مهاباد در نشست خبری اجلاسیه شهدای پیشمرگ مسلمان کُرد از برنامه ریزی گسترده و هماهنگی لازم برای برگزاری این مراسم خبر داد.

سردار دلاور رنجبر زاده با بیان این مطلب که اجلاسیه مذکور در راستای کنگره ملی ۱۲ هزار شهید استان آذربایجان غربی برگزار می شود افزود: کمیته های ۲۱ گانه کنگره از مدتها پیش با برگزاری جلسات متعدد برنامه ریزی های لازم را جهت برگزاری چهار اجلاسیه و کنگره مذکور را به عمل آورده اند که برابر تصمیمات اتخاذ شده مهاباد تنها شهرستان در سطح استان به شمار می رود که میزبان برگزاری اجلاسیه شهدای پیشمرگ مسلمان کرد و عشایر خواهد بود.

فرمانده قرارگاه تاکتیکی امام سجاد (ع) و سپاه مهاباد گفت: این مراسم با حضور خانواده شهدای پیشمرگ مسلمان و شخصیت های برجسته کشوری و لشکری   روز چهارشنبه ۱۰ آبان ماه جاری در تالار وحدت با مشارکت بیش از ۱۵۰۰ نفر برگزار خواهد شد.

وی ضمن قدردانی از همکاری ادارت شهرستان و اعضای کمیته های ۱۲ گانه برگزاری این اجلاسیه از هماهنگی قابل توجه دستگاه های متولی در برگزاری شکوهمند این رویداد فرهنگی خبر داد و افزود: همه ما به واسطه برخورداری از امنیت پایداری که امروزه شاهد آن هستیم در قبال شهدا مدیونیم و تا زمانی که فرهنگ شهادت در کشور حاکم باشد استکبار جهانی و دشمنان قسم خورده اسلام و انقلاب جرات صدمه زدن به امنیت و آرامش ما را نخواهند داشت.

فرمانده سپاه مهاباد از شهدای پیشمرگ مسلمان کُرد به عنوان مظلومان مقتدر یاد کرد و افزود: متاسفانه این عزیزان  خصوصا در دهه اول انقلاب به دلیل فتنه انگیزی های دشمنان همیشه مورد تهدید و فشار قرار داشتند و نمونه های فراوانی وجود دارد که خانواده های آنها نیز توسط ضد انقلاب تحت فشار روحی قرار می گرفتند و فرزندانشان از تحصیل بازمی ماندند و حتی در برخی از موارد تشییع پیکر پاک این شهدا در نهایت مظلومیت و بدون حضور بستگانشان صورت می گرفت .

شهرستان مهاباد ۷۴۰ شهید گرانقدر را تقدیم انقلاب نموده است که در این میان ۷۹ تن از این شهدا عضو سازمان پیشمرگان مسلمان کُرد می باشند.

انتهای پیام/ خ تگفتگو