جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: شنبه, ۲۰ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۱۵:۴۹:۰۰
  • شناسه خبر: 2101

پرداخت «کمک به مدرسه» اجباری نیست

اخذ هرگونه مبلغی به صورت اجباری از دانش آموزان ممنوع و خلاف قانون محسوب می شود. مکریان؛ چندی است تصاویری از برگه های تحت عنوان دعوت نامه برای کمک مالی والدین دانش آموزان در مدارس در فضای مجازی مهاباد انتشار قابل توجهی داشته است. تماسهای مکرری از سوی برخی والدین دانش آموزان مهابادی هم با […]

اخذ هرگونه مبلغی به صورت اجباری از دانش آموزان ممنوع و خلاف قانون محسوب می شود.

مکریان؛ چندی است تصاویری از برگه های تحت عنوان دعوت نامه برای کمک مالی والدین دانش آموزان در مدارس در فضای مجازی مهاباد انتشار قابل توجهی داشته است.

تماسهای مکرری از سوی برخی والدین دانش آموزان مهابادی هم با مکریان صورت گرفته که مدعی شده اند مسئولان مدارس فرزندانشان آنها را تحت فشار قرار داده اند تا به مدرسه کمک مالی نمایند.

مدیر آموزش و پرورش مهاباد در گفت و گو با خبرنگار مکریان گفت: بر اساس قانون اساسی تحصیل رایگان است و اخذ هرگونه مبلغی از والدین در زمان ثبت نام یا به صورت اجباری خلاف قانون محسوب می شود.

شاوله  در این باره افزود: تعیین رقم مبالغی دریافتی تحت عنوان کمک به مدرسه ممنوع می باشد اما باید بدانیم در تمام دنیا آموزش و پرورش بدون مشارکت های مردمی امکان پذیر نیست. آنچه که در مدارس ما هم باید صورت بگیرد جلب مشارکت ها و کمک های اختیاری و داوطلبانه والدین برای ارائه خدمات هرچه بهتر به فرزندانشان می باشد.

وی از والدین دانش آموزان مهابادی اعلام کرد در صورت مشاهده هرگونه اجبار برای دریافت وجوه تحت عناوین مختلف از فرزندانشان در مدارس با مراجعه به واحد رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش مهاباد پیگیر این تخلفات احتمالی باشند تا رسیدگی و برخورد لازم صورت گیرد.

انتهای پیام/ خ تگفتگو