پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: یکشنبه, ۲۱ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۱۱:۴۰:۲۸
  • شناسه خبر: 2154

معدن طلای باریکایی سردشت با ظرفیت استخراج ۲۸ هزار تن در سال

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سردشت گفت: معدن طلای باریکایی سردشت سالانه ظرفیت استخراج ۲۸ هزار تن را دارد. حامد رمضانی اظهار کرد: معدن باریکایی جزو ۲ معدن فعال سردشت بوده و زمینه اشتغال مستقیم برای ۳۰ نفر از مردم بومی را فراهم کرده است. وی با اشارە بە اینکه معدن طلای باریکایی این شهرستان در یک سال […]

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سردشت گفت: معدن طلای باریکایی سردشت سالانه ظرفیت استخراج ۲۸ هزار تن را دارد.

حامد رمضانی اظهار کرد: معدن باریکایی جزو ۲ معدن فعال سردشت بوده و زمینه اشتغال مستقیم برای ۳۰ نفر از مردم بومی را فراهم کرده است.

وی با اشارە بە اینکه معدن طلای باریکایی این شهرستان در یک سال گذشته با ۳۰ درصد ظرفیت استخراج شده است گفت : مواد استخراج شدە از معدن طلای باریکایی بە معدن طلای تکاب فرستادە می شود.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سردشت اضافه کرد : صاحب معدن متعهد شده است تا در صورت نبود سرمایه گذار بومی تا نیمه دوم سال ۹۷، اقدام به ساخت کارخانه فرآوری خاک به کنستانتره کند و بر این اساس اداره صنعت و معدن این شهرستان نیز برای هرگونه همکاری در این زمینه آمادگی دارد.

وی در رابطه با معادن ‘ لاشه’ و ‘ مالون – یاسین آباد ‘ اظهار کرد: برای این معدن نیز پروانه بهره داری با ظرفیت برداشت ۱۳ هزار تن در سال صادر شده که با ظرفیت برداشت ۶۰ درصد در حال فعالیت است.

رمضانی اضافه کرد: یکی از معادن سنگ آهن این شهرستان در مسیر جاده روستایی ‘دیوالان’ نیز در حال اخذ پروانه اکتشاف است.

انتهای پیام/عگفتگو