دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: چهارشنبه, ۱ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۵:۳۷:۱۵
  • شناسه خبر: 2219

تعویق پنج ماهه حقوق کارکنان شهرداری مهاباد

مکریان؛ عضو شورای اسلامی شهر مهاباد در جلسه این شورا از عدم پرداخت حقوق و دستمزد کارگران و پرسنل مجموعه شهرداری طی ۵ ماهه گذشته خبر داد. سامان راهنما که به عنوان ناطق پیش از دستور جلسه علنی شورای سخن می گفت عنوان کرد: بر اساس اطلاعات موجود حقوق و دستمزد ماه های تیر، مردار، […]

مکریان؛ عضو شورای اسلامی شهر مهاباد در جلسه این شورا از عدم پرداخت حقوق و دستمزد کارگران و پرسنل مجموعه شهرداری طی ۵ ماهه گذشته خبر داد.

سامان راهنما که به عنوان ناطق پیش از دستور جلسه علنی شورای سخن می گفت عنوان کرد: بر اساس اطلاعات موجود حقوق و دستمزد ماه های تیر، مردار، شهریور و مهر و آبان پرسنل شهرداری مهاباد پرداخت نشده است افزود: ۸۱۰ نفر پرسنل در بخشهای مختلف شهرداری مهاباد در حال فعالیت هستند که شهرداری در هر ماه باید مبلغ ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان را صرفا به پرداخت حقوق کارکنان خود اختصاص دهد.

مسئول کمیسیون مالی – حقوقی شورای اسلامی شهر مهاباد با بیان اینکه  در صورتی شهرداری توانایی پرداخت حقوق کارکنان خود را خواهد داشت که درآمد وصولی این شهرداری روزانه ۷۷ میلیون تومان باشد که متاسفانه از زمان شروع بکار شهردار جدید میانگین درآمد روزانه شهرداری حدود ۲۳ میلیون تومان بوده که با کسری ۵۰ میلیون تومانی در این حوزه روبرو هستیم.

راهنما با گلایه شدید به وضعیت ثبت اسناد مالی در این شهرداری خواستار رسیدگی فوری شهردار جدید به این حوزه شد.

این عضو شورای شهر مهاباد با انتقاد از عملکرد نیروی فعال در بخشهای اداری و مالی شهرداری این شهر آن را پیکره ای تنبل و غیر عملیاتی توصیف کرد و افزود: متاسفانه گزارشات مالی شهرداری در بازده زمانی کافی تدوین نمی شوند و همین موضوع سبب شده که این مجموعه از ارائه سادترین گزارشات مالی به شورای شهر ناتوان باشد.

وی کاهش و مدیریت هزینه ها، ساماندهی وضعیت اداری و مالی و افزایش درآمد از طریق وصول مطالبات را از جمله راهکارهایی عنوان کرد که در صورت تحقق شهرداری مهاباد را در پرداخت منظم حقوق و دستمزد کارکنان موفق خواهد کرد.

انتهای پیام/ خ تگفتگو