جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: سه شنبه, ۷ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۵:۳۸:۲۰
  • شناسه خبر: 2244

زندان در انتظار رشوه بگیران شهرداری بوکان

شهردار سابق بوکان به اتهام دریافت رشوه با صدور حکم  قضایی روانه زندان می شود. مکریان؛ اواخر سال گذشته در نتیجه شکایت یک شاکی خصوصی تعدادی از کارکنان شهرداری بوکان از خدمت تعلیق شدند. از همان زمان شایعات فراونی در خصوص میزان تخلف این افراد خصوصا در فضای مجازی منتشر شد. بر اساس گزارش رسیده […]

شهردار سابق بوکان به اتهام دریافت رشوه با صدور حکم  قضایی روانه زندان می شود.

مکریان؛ اواخر سال گذشته در نتیجه شکایت یک شاکی خصوصی تعدادی از کارکنان شهرداری بوکان از خدمت تعلیق شدند. از همان زمان شایعات فراونی در خصوص میزان تخلف این افراد خصوصا در فضای مجازی منتشر شد.

بر اساس گزارش رسیده به مکریان این چهار تن از کارمندان شهرداری بوکان که یکی از آنها دارای سابقه چندین دوره تصدی سمت شهرداری بوده و در ادوار مختلف به عنوان سرپرست و یا مدیر معاونت های مهم این مجموعه را در کارنامه دارد علی رغم تبرئه در دادگاه بدوی با حکم دادگاه تجدید نظر به جرم دریافتی های غیر قانونی از شاکی پرونده به زندان، انفصال از خدمت، جریمه نقدی و شلاق و رد مال به شاکی محکوم گردیده است.

بر اساس همین گزارش سه کارمند دیگر نیز به همین منوال مجرم شناخته شده اند و برای آنها مجازات های مشابهی در نظر گرفته شده است، یک تن از این افراد که در دادگاه بدوی به عنوان تنها متهم پرونده شنتاخته شده بود به دلیل همکاری مجازات شلاق حذف شده است.

نکته جالب این پرونده ورود مستقیم مدعی العموم در مقام اعتراض به رای صادره از دادگاه بدوی است که علی رغم عدم اعتراض شاکی به رای صادره که افراد مذکور در آن متهم شناخته نشده بودند دادگاه تجدید نظر به دلیل اعتراض مدعی العموم در مقام دفاع از حق الناس جرم ارتکابی متهمان را محرز دانسته و این افراد را به مجازات های مذکور محکوم کرده است.

چندی پیش رئیس شورای سلامی شهر بوکان در پاسخ به سئوال خبرنگار مکریان در همین رابطه گفت: تخلفات و سوء مدیریت های زیادی در شهرداری بوکان وجود دارد که ناشی از سازمانی عمل نکردن و اقدامات جزیره ای برخی کارکنان این مجموعه بوده است.

سرپرست شهرداری بوکان نیز با رد نکردن این موضوع در پاسخ به خبرنگاران از عدم ارسال حکم مذکور به این شهرداری خبر داده بود.

گفتنی است برای اولین بار خبر تعلیق کارکنان شهرداری بوکان از مکریان منتشر شد. به زودی جزئیات بیشتری از رسیدگی دستگاههای نظارتی از جمله سازمان بازرسی به تخلفات و سوء استفاده های صورت گرفته شده در شهرداری بوکان منتشر خواهد شد.

انتهای پیام / خ تگفتگو