سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: جمعه, ۸ دی ۱۳۹۶ / ساعت ۱۱:۲۰:۱۴
  • شناسه خبر: 2419

پایان دوره آموزش زبان کُردی در روستای گلولان بوکان

مکریان؛ مسئول آموزشکده ی زبان کُردی و ادبیات کودکان ادب بوکان از پایان یک دوره آموزش زبان کُردی در روستای گلولان بالا خبر داد. به گفته «مصطفی ایلخانی زاده» در این دوره آموزشی ۱۷ نفر از اهالی روستای گلولان بالا خواندن و نوشتن زبان کُردی را فرا گرفته و توسط ایشان کارنامه پایان دوره دریافت […]

مکریان؛ مسئول آموزشکده ی زبان کُردی و ادبیات کودکان ادب بوکان از پایان یک دوره آموزش زبان کُردی در روستای گلولان بالا خبر داد.

به گفته «مصطفی ایلخانی زاده» در این دوره آموزشی ۱۷ نفر از اهالی روستای گلولان بالا خواندن و نوشتن زبان کُردی را فرا گرفته و توسط ایشان کارنامه پایان دوره دریافت کرده‌اند.

در این مراسم «ایلخانی زاده» یادگیری خواندن و نوشتن زبان کُردی مقدماتی، تکمیلی و لاتینی را حق هر انسان کُرد زبان دانست و بر برپایی چنین مراسمات فرهنگی تاکید کرد.

وی برگزاری این کلاسها را باعث گسترش زبان، فرهنگ و توسعه ادب و هنر دانست و در مورد اهداف برگزاری این کلاسها سخنرانی کرد.

در ادامه این زبانشناس کُرد از وضعیت نامناسب راه روستای گلولان بالا و پایین انتقاد کرد و خواستار رسیدگی مسئولان این شهرستان شد.

قرائت شعر توسط جعفر ارشد، گلاویژ فرج بگی، منیره فیضه، هدایت آذری و خالد عسکری و ارائه مقاله و قرائت شعر توسط ثویبه فرج بیگی از بخش های دیگر این مراسم بود.

خبرنگار:کیوان یاری

انتهای پیام/ خگفتگو