جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: چهارشنبه, ۱۳ دی ۱۳۹۶ / ساعت ۱۶:۰۴:۵۸
  • شناسه خبر: 2473

یک زن مسلمان رقیب پوتین در انتخابات ریاست جمهوری روسیه می‌شود

 یک روزنامه‌نگار شناخته‌شده زن مسلمان که همسر و مشاور یک مفتی روس است به تازگی برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه ثبت‌نام کرده است. «آینا گامزاتووا» که ریاست بزرگترین هلدینگ رسانه‌ای مسلمان در روسیه را برعهده دارد، روز دوشنبه مدارک خود را به کمیته مرکزی انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه تحویل داده و در این انتخابات ثبت […]

 یک روزنامه‌نگار شناخته‌شده زن مسلمان که همسر و مشاور یک مفتی روس است به تازگی برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه ثبت‌نام کرده است.

«آینا گامزاتووا» که ریاست بزرگترین هلدینگ رسانه‌ای مسلمان در روسیه را برعهده دارد، روز دوشنبه مدارک خود را به کمیته مرکزی انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه تحویل داده و در این انتخابات ثبت نام کرده است.

وی اواخر ماه دسامبر به عنوان کاندیدای ریاست‌جمهوری یک گروه سیاسی در منطقه داغستان روسیه معرفی شده بود اما در ثبت نام اخیر، خود را به عنوان یک کاندیدای مستقل ثبت نام کرده است.

انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۸ روسیه در روز ۱۸ مارس (۲۷ اسفندماه) در سراسر این کشور برگزار می شود.

قرار است در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در روسیه ولادیمرپوتین به عنوان نامزد مستقل وارد رقابت‌ها شود. این چهارمین بار است که پوتین به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری وارد رقابت‌های انتخاباتی در روسیه می‌شود.گفتگو