پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: شنبه, ۱۶ دی ۱۳۹۶ / ساعت ۱۴:۲۳:۱۹
  • شناسه خبر: 2508

نگاهی به گوشه ای از نامه نگاری های بی نتیجه ی نماینده مهاباد+اسناد

مکریان؛ نمایندگان مجلس به عنوان عناصر اصلی قوه مقننه بر اساس وظیفه قانونی که بر عهده دارند علاوه بر نقش فعال و اساسی در تقنین و نظارت بر حسن اجرای قوانین توسط قوه مجریه  بازیگر تاثیر گذاری در پیوند بین ملت و حاکمیت هستند. به واسطه اینکه جایگاه نمایندگی؛ موقعیتی است که با آرای مستقیم […]

مکریان؛ نمایندگان مجلس به عنوان عناصر اصلی قوه مقننه بر اساس وظیفه قانونی که بر عهده دارند علاوه بر نقش فعال و اساسی در تقنین و نظارت بر حسن اجرای قوانین توسط قوه مجریه  بازیگر تاثیر گذاری در پیوند بین ملت و حاکمیت هستند.

به واسطه اینکه جایگاه نمایندگی؛ موقعیتی است که با آرای مستقیم مردم به اشخاص بخشیده می شود از این رو نمایندگان مردم از همان روز اول شروع بکار باید به فکر حفظ جایگاه خود باشند و این مهم میسر نخواهد شد مگر با تلاش در جذب منابع و اعتبارات مادی و معنوی به حوزه ای که از آن انتخاب شده اند.

با همه گیر شدن رسانه های جمعی و گسترش فضای مجازی بسیاری از وکلای ملت از اهمیت این امکان با خبر شده و به خوبی از ظرفیت اطلاع رسانی و حتی اغراق در انعکاس عملکرد و دستاورد های خود سود جسته اند.

در کنار روش های معمول اطلاع رسانی متاسفانه برخی از نمایندگان از تکنیک دستاورد سازی هم به خوبی  بهره گرفته اند در این مجال گوشه ای از عملکرد جلال محمود زاده مورد بررسی قرار گرفته است.

نماینده مردم مهاباد که خود را برای ورود به سومین سال از دومین دوره نمایندگی مردم این شهر آماده می کند؛ این روزها که همزمان شده با بررسی لایحه پیشنهادی بودجه ۹۷ از سوی دولت ترجیح داده بجای حضور فعالانه در مجلس و تلاش برای چانه زنی در اخذ اعتبارات برای حوزه انتخابیه اش با دعوت از مشاورین و معاونین درجه چندم وزرا وقت خود را با گشت زنی های تبلیغاتی در حوزه انتخابیه اش سپری کند؛ یکی از نمایندگانی است که با نگاهی گذرا به عملکرد دوساله اش می توان به برخی از تقلاهای تبلیغاتی و صد البته بی نتیجه آن اشاره کرد.

مواردی که در این گزارش تحت عنوان «گوشه ای از نامه نگاری های بی نتیجه نماینده مهاباد» به آنها اشاره می شود تنها نتیجه تورق و بررسی چند دقیقه ای خبرنگار مکریان از  کانال نماینده مهاباد محسوب می شود.

دانشگاه گوک تپه و اعتباری که نیامد

آذر ماه سال گذشته کانال تلگرامی نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در خبری تحت عنوان “شروع مجدد عملیات احداث دانشگاه پیام نور واحد گوک تپه مهاباد در آینده ی نزدیک…” از اخذ دستور تخصیص و ابلاغ ١٢٥ میلیون تومان جهت شروع مجدد احداث دانشگاه پیام نور گوک تپه!  را منتشر کرد.

بر اساس نامه منتشر شده محمودزاده استهلاک ناشی از توقف پروژه ساختمان دانشگاه گوک تپه را دستمایه قرار داده و از  رئیس دانشگاه پیام نور کشور در خواست ۲۵۰ میلیون تومان برای تکمیل ساختمان این دانشگاه را کتباً مطرح کرده که “رستمی”  متعهد به پرداخت نیمی از این مبلغ شده و تامین نصف دیگر را بر عهده  نماینده مهاباد گذاشته می گذارد.

این در حالی است که  تیر ماه همان سال دانشگاه پیام نور مهاباد در واکنش به خبری تحت عنوان « اندر احوالات دانشگاه پیام نور گوک تپه» در خصوص وضعیت نا مناسب ساختمان احداث شده توسط این دانشگاه و تبدیل آن به پاتوق معتادان و محوطه اطراف آن به عنوان چراگاه احشام روستائیان واکنش نشان داد و در جوابیه ای رسمی مدعی شد در روستای گوگ تپه دانشگاهی به نام پیام نور وجود نداشته و ساختمان و ۲/۵ هکتار موجود، مربوط به سایت تحقیقات کشاورزی این دانشگاه بوده و برای کارهای تحقیقاتی همچون واحد عملی عملیات کشاورزی، پایان نامه دانشجویان ارشد و دکتری، در واقع صرفاً برای اهداف آموزشی-پژوهشی رشته های کشاورزی و در راستای توسعه علمی شهرستان مورد استفاده قرار می گیرد.

بنا بر اطلاعات مکریان با گذشت بیش از یکسال از نشست نماینده مهاباد با رئیس دانشگاه پیام نور کشور و تبدیل گوک تپه به سومین شهر در شهرستان مهاباد نه تنها اعتبار مورد ادعای نماینده مهاباد جذب نشده بلکه هیچ تغییری در ساختمان و محوطه این مجموعه حادث نشده است و ساختمان مذکور همچنان در حال فرسایش است!.

ژست حمایت از رسانه ها!

اسفند ماه سال ۹۵ محمود زاده در نامه ای به وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهان کمک مالی وزرات خانه متبوع “صالحی امیری” به رسانه های فعال در سطح منطقه و شهرستان شده بود.

پایگاه خبری تحلیلی مکریان همراه با سه پایگاه خبری تحلیلی، تعدادی از کانالهای تلگرامی و یک خبرگزاری و مجله مهاباد، رسانه هایی بودند که نماینده مهاباد در نامه اش به وزیر خواسته بود مورد مساعدت مالی قرار گیرند. این نامه نگاری علی رغم انعکاس قابل توجه در رسانه هایی که نامشان در نامه محمودزاده ذکر شده بود بعد از حدود ده ماه حتی ریالی منفعت برای اصحاب و فعالان رسانه های منطقه و مهاباد در پی نداشته است.

جالب اینکه مکاتبه نماینده مهاباد با ژست حامی رسانه های مکتوب مجازی به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شرایطی صورت گرفت که مدیر پایگاه خبری هوال به دلیل شکایت وی در راهروهای محاکم استان گرفتار شده بود.

در دیداری که جلال محمودزاده به همراه سه نفر از نمايندگان استان آذربایجان غربی با وزير فرهنگ و ارشاداسلامي روز ٢٦ تيرماه ۹۵ در محل دفتر وزير برگزار شده بود و بر اساس خبر منتشر شده توسط دفتر نماینده مهاباد در از مذاکرات صورت گرفته در اين جلسه با پيگيري مهندس محمودزاده و دستورات اكيد وزير راه اندازي مجدد و تجهيز تنها سينماي مهاباد(هلال احمر) و مساعدت ۱۰ میلیون تومانی به هر کدام از كانون هاي فرهنگي و ادبي فعال در شهرستان مهاباد مسجل گردیده بود!.

این در حالی است که بعد از گذشت یک و نیم سال هیچکدام از این ادعاهای نماینده مهاباد علی رغم پاراف وزیر عملی نشده اند.

نمونه های فراوانی از نامه نگاری های بی نتیجه نماینده مردم مهاباد وجود دارند که علی رغم پروپاگاندای رسانه های نزدیک به محمودزاده در سطح شهرستان و منطقه جز دستاورد سازی برای مرادشان هیچ منفعتی برای مردم در پی نداشته و نخواهد داشت.

یقینا همانگونه که پیشتر گفته شد عملکرد کسانی که نقش رابط بین ملت و حاکمیت را بر عهده دارند به شدت مورد توجه ذهن کنشگر جامعه قرار دارد و سردواندن مردم و ایجاد امید کاذب و وعده دهی های بی سر انجام و منعت طلبانه افراد نه تنها سبب بی اعتباری آنها بلکه موجب پاشیدن بذر یاس و نامیدی درجامعه بلکه باعث بدبین شدن ملت نسبت به حکومت  خواهد بود.

رسول گلباخی

انتهای پیام/ گگفتگو