جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: دوشنبه, ۱۸ دی ۱۳۹۶ / ساعت ۰۵:۴۰:۱۸
  • شناسه خبر: 2554

امسال ۵۰۰ نفر در جاده های آذربایجان غربی جان باختند

امسال بیش از ۵۰۰ نفر بر اثر تصادف در جاده های آذربایجان غربی جان باخته اند. مکریان،  مدیرکلپزشکی قانونی استان آذربایجان غربی در این باره گفت: از این شمار ۳۲۲ نفر درتصادفات برون شهری و روستایی و ۹۸ نفر در تصادفات درون شهری ۱۴ نفر ترافیکی و ۷۷ مورد غیرترافیکی و یک مورد نامعلوم بود است. وی افزود : […]

امسال بیش از ۵۰۰ نفر بر اثر تصادف در جاده های آذربایجان غربی جان باخته اند.

مکریان،  مدیرکلپزشکی قانونی استان آذربایجان غربی در این باره گفت: از این شمار ۳۲۲ نفر درتصادفات برون شهری و روستایی و ۹۸ نفر در تصادفات درون شهری ۱۴ نفر ترافیکی و ۷۷ مورد غیرترافیکی و یک مورد نامعلوم بود است.

وی افزود : از شمار ۵۱۲ نفرفوتی ، ۹۸ نفر عابر، ۱۹۱ نفر سرنشین، از ۲۰۸ نفر راننده ۵۹ نفر راننده موتور و ۵ نفر دوچرخه سوار و باقی راننده خودرو سواری یا باری بوده اند.

رسول روشنی در ادامه با اشاره به مصدومان ناشی از تصادفات  اضافه کرد: شمار مصدومین ناشی از تصادفات رانندگی ارجاعی به مراکز پزشکی قانونی در هشت ماه سال جاری۹۲۴۶ نفر بوده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۱۱ درصدی رانشان می دهد.

دکتر روشنی افزود: خستگی و خواب آلودگی و رعایت نکردن سرعت مجاز و گرفتن سبقت های غیر‌مجاز و انجام حرکات مارپیچ و رعایت نکردن فاصله طولی از مهمترین عوامل بروز تصادفات است .

انتهای پیام/باشگاه خبرنگارانگفتگو