جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: چهارشنبه, ۲۰ دی ۱۳۹۶ / ساعت ۰۴:۲۱:۵۵
  • شناسه خبر: 2597

دفتر رایگان شورا؛ پیشکشی به نماینده مهاباد!

نماینده مهاباد علی رغم دریافت ماهانه دو میلیون تومان از مجلس برای پرداخت اجاره بهای دفتر در حوزه انتخابیه اش، بابت دفتری که از شهرداری این شهر دریافت نموده است هیچ مبلغی پرداخت نمی کند. مکریان؛ بر اساس پیگیری های مکریان نمایندگان مجلس در مهاباد از دوره هفتم به صورت رایگان ساختمانهای از شهرداری این […]

نماینده مهاباد علی رغم دریافت ماهانه دو میلیون تومان از مجلس برای پرداخت اجاره بهای دفتر در حوزه انتخابیه اش، بابت دفتری که از شهرداری این شهر دریافت نموده است هیچ مبلغی پرداخت نمی کند.

مکریان؛ بر اساس پیگیری های مکریان نمایندگان مجلس در مهاباد از دوره هفتم به صورت رایگان ساختمانهای از شهرداری این شهر جهت بهره برداری به عنوان دفتر کار شهرستانی دریافت کرده اند.

همانگونه که در جدول بالا (که مربوط به ردیف هایی حقوق و مزایای پرداختی به نمایندگان مجلس است که چندی پیش در روزنامه همشهری منتشر شده بود) ملاحضه می فرمایید؛ کلیه نمایندگان مجلس طی سال ۹۶ هر ماه حداقل مبلغ ۳۲ میلیون تومان دریافتی داشته اند که اگر به جزئیات مندرج در ردیف ۶ این جدول توجه نمایید متوجه پرداخت مبلغ دو میلیون تومان به صورت ماهنه خواهید شد که بابت هزینه های دفتر حوزه انتخابیه فارغ از حقوق کارکنان که در ردیف های دیگر لحاظ شده است به نمایندگان مجلس پرداخت می شود.

نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد این است که بر همین اساس نمایندگان هر ماهه بابت اجاره دفاتر تهران و حوزه انتخابیه شان مبلغ شش میلیون تومان پول دریافت می کنند که پیگیری های مکریان نشان می دهد، نماینده مهاباد بابت دفتری که در مجاورت سازمان تاکسرانی مهاباد از شهرداری این شهر دریافت نموده تا کنون حتی یک ریال هم به عنوان رهن یا اجاره بهاء به این مجموعه پرداخت نکرده است.

این درحالی است که دفاتر تهران نمایندگان از جمله جلال محمودزاده نیز در ساختمانی که متعلق به مجلس شورای اسلامی است و در مجاورت ساختمان اصلی مجلس واقع شده قرار دارند و عملا این مبلغ به جیب خود نمایندگان می رود.

جالب است بدانید که  محمودزاده علاوه بر این دوره در دوره هشتم نیز از این امکان برخوردار بوده و در ساختمان فعلی شورای شهر که آنهم متعلق به شهرداری است، به صورت رایگان دفتر شهرستانی خود را دایر کرده بود.

بر اساس پیگری های مکریان این حاتم بخشی توسط اعضای شورای اسلامی در دوره سوم و چهارم  شهر مهاباد  که در دوره پنجم نیز ادامه داشته کاملاً مختص این شهر بوده و در هیچ یک از شهرهای استان ازجمله شهری چون ارومیه به عنوان مرکز استان که دارای سه نماینده در مجلس شورای اسلامی است شهرداری و شورا تعهدی نسبت به تهیه دفتر کار نمایندگان نداشته و ندارند.

حال باید منتظر ماند و دید که جناب آقای محمودزاده که بیشتر اوقات در مناطق محرومی چون پشت تپ ظاهر می شوند و با رفتارهای پوپولیستی خود را همرنگ مردم جلوه می دهند؛ چه پاسخی برای این موضوع خواهند داشت.

هر چند این حاتم بخشی از جیب و مال مردم برای نمایندگان مجلس از اسلاف و اعضای اداور گذشته برای شورای  پنجم به ارث مانده است اما باید دید که آیا با وجود مشکلات مالی عدیده و ناتوانی در تامین منابع مالی برای پرداخت حقوق کارگران زحمت کش مجموعه شهرداری  این رویه ادامه پیدا خواهد کرد یا اینکه  اعضای شورای دور پنج شرط امانت داری را به جا می آورند و بیش از این از کیسه مردم نمی بخشند.

انتهای پیام/ خ تگفتگو