جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: پنج شنبه, ۲۱ دی ۱۳۹۶ / ساعت ۰۴:۵۲:۵۸
  • شناسه خبر: 2608

انتخاب یک مهابادی به عنوان کارآفرین برتر کشوری

قادر چوپانی، فعال در حوزه فرش دستبافت روستایی مهاباد به عنوان یکی از صد کار آفرین برتر کشور انتخاب شد. مکریان؛ در مراسمی رسمی با حضورمسولان کشوری که در سالن همایش های بین المللی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شده بود؛ قادر (خالد) چوپانی از شهرستان مهاباد ، به عنوان یکی از […]

قادر چوپانی، فعال در حوزه فرش دستبافت روستایی مهاباد به عنوان یکی از صد کار آفرین برتر کشور انتخاب شد.

مکریان؛ در مراسمی رسمی با حضورمسولان کشوری که در سالن همایش های بین المللی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شده بود؛ قادر (خالد) چوپانی از شهرستان مهاباد ، به عنوان یکی از صد کارآفرین برتر کشوری، انتخاب و با اهدای تندیس و لوح افتخار کارآفرین برتر سال ۱۳۹۶ از وی تقدیر به عمل آمد.

چوپانی که علاوه بر مدیریت اتحادیه فرش دستبافت روستایی مهاباد در هئیت مدیره استان آذربایجان غربی این اتحادیه نیز عضویت دارد از سال ۷۴ وارد این عرصه شده و پیش از این نیز در سال ۱۳۸۶ به عنوان مدیرعامل نمونه  در سطح استان آذربایجان‌غربی انتخاب شده است.

چوپانی در این مدت توانسته برای هزاران نفر از روستائیان مهاباد به عنوان بافنده فرش دستبافت شغل ایجاد کند که هم اکنون بیش از ۱۶۲۵نفر از روستائیان مهابادی در این رشته فعالیت دارند که ۱۰۰۴نفر از آنها دارای بیمه قالیبافی می باشند.

انتهای پیام/ خ تگفتگو