پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: جمعه, ۲۲ دی ۱۳۹۶ / ساعت ۰۹:۲۴:۰۵
  • شناسه خبر: 2612

اخذ دوباره دستور احداث پلیس راه توسط نماینده مهاباد و چند نکته!

نماینده مهاباد طی روزهای گذشته از اخذ دستور احداث پلیس راه در این شهرستان خبر داده است. مکریان، مهاباد یکی از شهرهای مهم در جنوب استان آذربایجان غربی محسوب می شود که با توجه به جاذبه های متنوع طبیعی و توریستی این شهر را به یکی از مقاصد اصلی گردشگران در سطح استان و کشور […]

نماینده مهاباد طی روزهای گذشته از اخذ دستور احداث پلیس راه در این شهرستان خبر داده است.

مکریان، مهاباد یکی از شهرهای مهم در جنوب استان آذربایجان غربی محسوب می شود که با توجه به جاذبه های متنوع طبیعی و توریستی این شهر را به یکی از مقاصد اصلی گردشگران در سطح استان و کشور تبدیل کرده است. به واسطه همین ظرفیت ها طی  سالهای اخیر مهاباد گوی سبقت را در میزبانی از گردشگران نوروزی و تابستانی از دیگر شهرهای استان و حتی ارومیه نیز ربوده و این شهر را به قطب گردشگری استان تبدیل کرده است.

علی رغم ظرفیت عظیم مهاباد در پذیرش میهمانان داخلی و خارجی متاسفانه جاده های این شهر فاقد پلیس راه می باشند.

در تیرماه سال ۹۳ «جعفر کتانی» فرماندار شهرستان وقت مهاباد در برنامه زنده تلویزیونی شبکه مهاباد از موافقت استاندار سابق آذربایجان غربی برای راه اندازی پلیس راه در این استان خبر داد که این موضوع در مرداد ماه همان سال مورد تائید و موافقت فرمانده وقت نیروی انتظامی استان آذربایجان غربی قرار گرفت.

بر همین اساس زمینی در مجاورت پاسگاه سه راهی دارلک برای احداث پلیس راه اختصاص داده شد که شهرداری مهاباد نیز متعهد شد ساختمان آن را احداث نماید.

در همین اثنا فرماندار«کتانی» و فرمانده سابق نیروی انتظامی «بابانژد» مهاباد با حضور در محل مذکور تابلویی با مضمون محل ایجاد پلیس راه مهاباد نصب کردند.

بر اساس گزارش مکریان عملیات احداث پلیس راه مهاباد به دلیل مشکلات مالی شهرداری مهاباد به کندی پیش رفته و متاسفانه تا به امروز تنها دیوار چینی پیرامونی زمین پلیس راه مهاباد انجام گرفته است.

با این اوصاف طی چند روز گذشته کانال تلگرامی نماینده مهاباد با انتشار نامه ای مدعی شده است که جلال محمودزاده مجوز احداث پلیس راه در مهاباد را اخذ کرده است!.

جالب اینکه گویا نماینده محترم مهاباد از این واقعیت غافل بوده اند که دو سال قبل از راهیابی ایشان به  مجلس شورای اسلامی مجوزهای مربوط به احداث پلیس راه در این شهر توسط نماینده و فرماندار وقت از مسئولان سابق استانی اخذ گردیده و برابر قانون این دستورات برای مسئولان لاحق نیز لازم الاتباع محسوب می شود.

اما چرا نماینده مهاباد دوباره وقت و توان و انرژی خود را صرف اخذ دستور جدید در این باره نموده سئوالی است که می توان به سه صورت به آن پاسخ داده شود.

مورد اولی که می توان به آن اشاره کرد اینست که احتمال می رود نماینده محترم از اخذ مجوز احداث پلیس راه توسط مسئولان پیش از خود بی اطلاع بوده باشد که این موضوع به خودی خود میزان اشراف ایشان بر امورات مهم شهرستان را زیر سئوال می برد.

دوم اینکه نماینده محترم در صدد این بوده که با اخذ دستورات جدید علاوه بر دستورات قبلی، اهمیت موضوع را برای پیگیری های احتمالی بعدی خود بنا بر مصالح و آینده نگری و اطلاع از روند فرسایشی نامه نگاری های اداری و نهایتاً پیشرفت لاک پشتی پروژه ها در منطقه، قائل شده باشد.

و در پایان تصور اینکه نماینده محترم و تیم مشاورانشان برای فعال جلوه دادن خود و بقای جایگاهشان نیازمند ارائه کارنامه عملکرد هستند و با این نامه نگاری های تکراری علاوه بر عصب عملکرد دیگران در صدد دستاورد سازی برای خود بر آمده باشند.

با این حال از قدیم گفته اند: «کار را که کرد؟ آنکه تمام کرد».

باید منتظر ماند و دید آیا بهره برداری از پلیس راه مهاباد به عنوان یکی از نیارهای مهم این شهرستان در دوسال باقی از عمر نمایندگی محمودزاده صورت خواهد گرفت ی اینکه همچون رویه معمول به ذمه مدیران و نمایندگان آینده مهاباد گذاشته خواهد شد.

انتهای پیام/ گگفتگو