جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: شنبه, ۷ بهمن ۱۳۹۶ / ساعت ۱۶:۱۹:۳۹
  • شناسه خبر: 2728

استقبال افزون بر ۵۰۰ نفر از اجرای نمایش ‘ماده ببر’ در مهاباد

کارگردان نمایش ‘ماده ببر’ گفت: اجرای عمومی افسانه ماده ببر با تک بازیگری پیمان بابائیان در مهاباد برگزار و با استقبال مناسبی روبرو شد به طوری که بیش از ۵۰۰ علاقه مند رشته تئاتر این نمایش را تماشا کردند. ابراهیم ابراهیمی روز شنبه افزود: داستان افسانه ماده ببر یک نمایش کمدی با موضوع حفاظت از […]

کارگردان نمایش ‘ماده ببر’ گفت: اجرای عمومی افسانه ماده ببر با تک بازیگری پیمان بابائیان در مهاباد برگزار و با استقبال مناسبی روبرو شد به طوری که بیش از ۵۰۰ علاقه مند رشته تئاتر این نمایش را تماشا کردند.

ابراهیم ابراهیمی روز شنبه افزود: داستان افسانه ماده ببر یک نمایش کمدی با موضوع حفاظت از محیط زیست است که نویسنده ایتالیایی دارد و تاکنون این داستان در کشورهای ایتالیا، روسیه و دیگر کشورهای اروپایی نیز ساخته شده و به روی صحنه رفته است.
وی اظهار کرد: این نمایشنامه داستان سربازی است که در جنگ منطقه آسیای شرقی زخمی شده و در سیلاب گرفتار می‌شود و در ادامه داستان به کمک این ببر ماده نجات می یابد.
وی با بیان اینکه افسانه ماده ببر روابط انسان و طبیعت را به تصویر می کشد، افزود: در این نمایش به مخاطب نشان داده می شود که حیوان دوستی و حفظ طبیعت می تواند حافظ جان انسان نیز باشد.
وی با بیان جایگاه هنر نمایش در ارتقای فرهنگ جامعه تاثیرگذار است، بیان کرد: توجه مسئولان به هنرهای نمایشی علاوه بر رقم خورن اوقات فراغت سالم برای جوانان و خانواده ها ابزار مناسبی برای انتقال پیام به مخاطبان است.
‘داریو فو’ نویسنده ایتالیایی داستان نمایش افسانه مادە ببر، برندە نوبل ادبیات ١٩٩٧ است.
‘صدرالدین زاهد’ مترجم داستان افسانه ماده ببر است.
این نمایش از ۲۸ دی ماه تا ۶ بهمن ماه جاری به مدت ۹ روز در سالن ۱۰۰ نفری آمفی‌ تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهاباد اجرا شد.
شهرستان مهاباد با ۲۳۷ هزار نفر جمعیت تنها یک سالن تئاتر کوچک داشته و بدون سالن سینماست.
این شهرستان در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد.

انتهای پیام/ ایرناگفتگو