چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: شنبه, ۷ بهمن ۱۳۹۶ / ساعت ۱۶:۲۲:۲۱
  • شناسه خبر: 2731

۳۸ طرح عمرانی و خدماتی دهه فجر ‌در بوکان افتتاح می‌شود

فرماندار بوکان گفت: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب ۳۸ طرح و پروژه عمرانی، خدماتی و کشاورزی با اعتبار افزون بر ۷۰۰ میلیارد ریال در بوکان افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد. مکریان؛ جمال خسروی در جلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به ضرورت تکریم و ارائه بهترین خدمات به مردم بوکان اظهار داشت: مردم در تمامی عرصه‌ها همراه نظام بوده‌اند و مردم ولی […]

فرماندار بوکان گفت: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب ۳۸ طرح و پروژه عمرانی، خدماتی و کشاورزی با اعتبار افزون بر ۷۰۰ میلیارد ریال در بوکان افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

مکریان؛ جمال خسروی در جلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به ضرورت تکریم و ارائه بهترین خدمات به مردم بوکان اظهار داشت: مردم در تمامی عرصه‌ها همراه نظام بوده‌اند و مردم ولی نعمتان ما هستند و ما باید از مسئولیتی که به عهده داریم به درستی استفاده  کنیم و فرصت سوزی نکنیم و مردم را گرفتار نکنیم.

وی با اشاره به طرح‌های قابل افتتاح و بهره‌برداری در دهه مبارک فجر امسال افزود: در شهرستان بوکان ۳۸ طرح عمرانی، خدماتی، کشاورزی و صنعتی با اعتبار ۷۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

خسروی با اشاره به طرح‌های شهری گفت: بخش عمران شهری با ۱۰ پروژه و با اعتبار ۲۶ میلیارد تومان، بخش عمران روستای ۱۹ پروژه با اعتبار ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، بخش صنعتی، خدماتی و کشاورزی چهار پروژه با اعتبار ۳ میلیارد وشش‌صد میلیون تومان، در بخش کلنگ زنی پنج پروژه با اعتبار ۳۱ میلیارد و ۲۲۳ میلیون تومان آماده کلنگ زنی هستند.

پروژه های بخش عمران شهری بوکان

فرماندار بوکان افزود: بخش عمران شهری با اعتبار ۲۶ میلیارد تومان شامل پروژه‌های زیر ساختی شهرستان مانند انتقال پست ۱۳۲ کیلو ولت برق با اعتبار ۱۱میلیارد تومان، احداث سیان جی، مدرسه ۱۲ کلاسه زیباشهر، مدرسه ۱۲ کلاسه صلاح‌الدین و اتمام ساختمان اداری تأمین اجتماعی و پایگاه دانش بهداشتی شهرک  فرهنگیان، سالن ورزشی سقف کوتاه مسکن مهر، ایستگاه پمپاژ مسکن مهر، سامانه پایش هواشناسی و ورودی دانشگاه پیام نور است.

خسروی با اشاره به طرح‌های روستایی بیان کرد: مدرسه ۶ کلاسه حسین مامه، مدرسه ۹ کلاسه ناچیت، مدرسه سه کلاسه قره گول، گازرسانی سه روستا، مرکز  جامع سلامت روستای رحیم خان، مرکز جامع سلامت روستای تکان تپه، اجرای طرح هادی روستای قلعه رسول سیت، مسکن مدد جویی و احداث سه دهنه پل روستایی در بخش سیمینه، تجهیز دهیاری و خرید ماشین آتش‌نشانی رحیم خان، ساخت و تجهیز سالن جلسات بخشداری سیمینه، احداث چهار دهنه پل روستایی در بخش مرکزی، بتن ریزی معابر ۶ روستای بخش مرکزی، سنگفرش چهار روستا، افتتاح میدان ورزشی سه روستا  و احداث پارک در ۶ روستای بخش مرکزی  طرح‌هایی هستند که در بخش روستایی افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی گفت: در بخش صنعتی چهار پروژه با اعتبار سه میلیارد و شش‌صد میلیونتومان شامل ۲۲۲ هکتار آبیاری تحت فشار در روستاهای تابع، ۲۱ هکتار آبیاریتحت فشار در روستای ناچیت، مرغداری گوشتی ۳۰ هزار قطعه‌ای جموغه، تولید سولفات مس در شهرک صنعتی و نیز طرح‌های قابل کلنگ زنی پنج پروژه با اعتبار۳۱ میلیارد و دویست میلیون تومان است.

فرماندار بوکان تصریح کرد: تا آخر سال جاری تمامی دستگاه‌ها باید نسبت به جذب اعتبارات از طریق اسناد خزانه اقدام کنند.

ساماندهی و جابه‌جایی آرامستان بوکان

خسروی افزود: در خصوص طرح ترافیکی بوکان- میاندوآب باید راهداری جدیدت لازم را در این مورد داشته باشد چون محوری حادثه خیز است.

وی بیان کرد: با توجه به ابلاغیه‌ای که بر‌اساس برنامه ششم توسعه نسبت به  اهمیت اشتغال فرزندان شهدا صورت گرفته باید دستگاه‌های اداری رصد کاملی نسبت به سهمیه ۲۵ درصدی آن‌ها در استخدامی‌ها داشته باشند.

فرماندار بوکان با توجه به ضرورت هرچه سریع‌تر اتمام ساختمان زندان بوکان تصریح کرد: زندان فعلی وضعیت بهداشتی آن اصلاً مناسب نیست و با توجه به پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی ساخت ساختمان در حال احداث ضرورت دارد هرچه سریع‌تر مشکلات آن حل شود و به اتمام برسد و ۱۵ درصد آن به سال آینده موکول نشود تا  دچار مشکل شویم.

خسروی گفت: ساماندهی و جابجایی آرامستان و نیز ساماندهی پروژه‌های عمرانی و سرمایه گذاری که در اولویت کاری شورا و شهرداری قرار دارد و نیز میدان میوه و تره بار جدید بوکان انتظار می‌رود هرچه زودتر تعیین تکلیف شوند.

انتهای پیام/تسنیمگفتگو