جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: چهارشنبه, ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ / ساعت ۱۰:۲۳:۳۸
  • شناسه خبر: 2768

بهره برداری از دو طرح اشتغالزا در حوزه گردشگری و صنایع دستی

مدیر اداره میراث فرهنگی و گردشگری مهاباد از افتتاح دو پروزه گردشگری و صنایع دستی به مناسبت گرامیداشت دهه مبارکه فجر خبر داد. مکریان؛ در راستای گرامیداشت ایام ا.. دهه مبارکه فجر دو ‍پروژه اشتغالزایی با سرمایه گذاری ۴۷۵ میلیون تومان و اشتغالزایی ۶ نفر در بخش گردشگری و صنایع دستی افتتاح خواهند شد . […]

مدیر اداره میراث فرهنگی و گردشگری مهاباد از افتتاح دو پروزه گردشگری و صنایع دستی به مناسبت گرامیداشت دهه مبارکه فجر خبر داد.

مکریان؛ در راستای گرامیداشت ایام ا.. دهه مبارکه فجر دو ‍پروژه اشتغالزایی با سرمایه گذاری ۴۷۵ میلیون تومان و اشتغالزایی ۶ نفر در بخش گردشگری و صنایع دستی افتتاح خواهند شد .

شهابی در این باره افزود: دفتر خدماتی مسافرتی هوایی و گردشگری دنیا سیر مهاباد با سرمایه گذاری ۴ میلیارد ریال آورده شخصی و اشتغالزایی برای سه نفر در میدان شهرداری  و در مجتمع تجاری اداری هلال افتتاح شده است که با این اقدام تعداد دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری مهاباد از هفت دفتر به هشت دفتر افزایش یافته است.

وی افتتاح کارگاه سفال گری حوض فیروزه ای را به عنوان دومین پروژه عنوان کرد و افزود:  به همت یکی از هنرمندان صنایع دستی و کارآفرین  با مجوز اداره میراث فرهنگی و حمایت بانک کار آفرین امید با سرمایه گذاری به میزان ۷۵۰ میلیون ریال که از این میزان ۲۵۰ میلیون ریال آورده شخصی و ۵۰۰ میلیون ریال وام بانکی که در این مجموعه زمینه اشتغالزایی برای ۳ نفر ایجاد خواهد شد و در میدان ملاجامی این شهر به بهره برداری خواهد رسید.

شهابی از برگزاری نمایشگاه لباس محلی اسلامی با مشارکت این اداره خبر داد که در طول دهه فجر اجرا خواهد شد.

مدیر اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مهاباد با ابرازامیدواری در خصوص توسعه بخش گردشگری و بوم گردی در این شهرستان گفت: با توجه هر چه بیشتر مسئولان امر و ترغیب و جذب سرمایه بخش خصوصی به سرمایه گذاری برای توسعه اقامتگاههای بوم گردی و در بخش صنایع دستی با حمایت از مشاغل خانگی زمینه اشتغالزایی و رونق اقتصادی منطقه را فراهم شود.

انتهای پیام/ خ تگفتگو