پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: شنبه, ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۱۲:۲۰:۲۸
  • شناسه خبر: 2966

آب ذخیره شده در سد مهاباد حدود دو برابر میزان سال گذشته است

مدیر امور آب مهاباد از ذخیره بیش از بیش از ۱۲۲ میلیون متر مکعب آب در مخزن سد این شهرستان خبر داد. مکریان؛ مدیر امور آب مهاباد روز شنبه ۱۲ اسفند ماه در گفت و گو با مکریان از افزایش دو برابری حجم آب ذخیره شده در مخزن سد مهاباد نسبت به مدت مشابه در […]

مدیر امور آب مهاباد از ذخیره بیش از بیش از ۱۲۲ میلیون متر مکعب آب در مخزن سد این شهرستان خبر داد.

مکریان؛ مدیر امور آب مهاباد روز شنبه ۱۲ اسفند ماه در گفت و گو با مکریان از افزایش دو برابری حجم آب ذخیره شده در مخزن سد مهاباد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.

عبدالهی در این باره افزود: خوشبختانه با بارشهای خوبی که طی روزهای گذشته شاهد آن بوده ایم بر اساس آخرین گزارشات میزان آب ذخیره شده در مخزن سد مهاباد بیش از ۱۲۲ میلیون متر مکعب است که این میزان در مدت مشابهه سال گذشته حدود ۶۷ میلیون متر مکعب بود.

وی با اشاره به افزایش میزان قابل توجه بارشهای اخیر نسبت به سال گذشته گفت: در مدت مشابهه سال گذشته حجم بارشها حدود ۱۲۴ میلی متر بود که علی رغم اینکه تا کنون شاهد بارش بیش از ۲۶۵ میلی متر باران بوده ایم اما با کاهش قابل توجه میزان بارش برف مواجه هستیم .

مدیر امور آب مهاباد در این باره افزود: بر اساس اطلاعات موجود در سال گذشته بارش برف حدود ۸۰ سانتی متر بود که این میزان در سال جاری به ۱۸ سانتی متر تنزل پیدا کرده است.

عبدالهی در ادامه این گفت و گو از برگزاری همایش طرح احیا و تعادل بخشی به منابع زیر زمینی آب در پنج شنبه گذشته در این شهرستان خبر داد و افزود: این همایش که با حضور جمعی از مسئولان شهرستانی و دو تن از معاونان مدیر کل دادگستری استان و تعدادی از مسئولان و فرماندهان نیروی انتظامی استانبا رویکرد آموزش، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی برگزار شده بود که نتایج بسیار خوبی را در پی داشت.

انتهای پیام/گفتگو