پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: یکشنبه, ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۱۵:۱۷:۰۸
  • شناسه خبر: 2997

باند فیشینگ کاران حرفه ای دستگیر شدند

فرمانده انتظامی شهرستان مهاباد از دستگیری باند فیشینگ کاران حرفه ای در یکی از شهرستان های همجوار توسط پلیس فتا مهاباد خبر داد. مکریان؛ روز یکشنبه ۱۳ اسفند ماه ۹۶، فرمانده انتظامی مهاباد در گفت و گو با خبرنگار مکریان از دستگیری باند فیشینگ کاران حرفه ای در یکی از شهرستان های همجوار که با […]

فرمانده انتظامی شهرستان مهاباد از دستگیری باند فیشینگ کاران حرفه ای در یکی از شهرستان های همجوار توسط پلیس فتا مهاباد خبر داد.

مکریان؛ روز یکشنبه ۱۳ اسفند ماه ۹۶، فرمانده انتظامی مهاباد در گفت و گو با خبرنگار مکریان از دستگیری باند فیشینگ کاران حرفه ای در یکی از شهرستان های همجوار که با استفاده از نرم افزار هک تلگرام مبالغی را از حساب مردم برداشت کرده بودند خبر داد.

سرهنگ ظهیریان در این باره افزود: بنا بر شکایت واصله از سوی یک از شهروندان در خصوص برداشت از حساب بانکی وی، موضوع در دستور کار کارشناسان متخصص پلیس فتای شهرستان قرار گرفت که پس از انجام اقدامات فنی و هماهنگی با دستگاه قضایی، محل سکونت احدی از این افراد در یکی از شهرستان های همجوار شناسایی و طی دو مرحله عملیات اطلاعاتی نامبرده در کمال ناباوری دستگیر شد.

فرمانده انتظامی مهاباد با اشاره به اعتراف دستگیر شدگان در این پرونده گفت:با بازجویی و بنا بر اعترافات فرد دستگیر شده وی به ارتکاب جرم اعتراف نموده و پس از دستگیری همدستانش معلوم شد فعالیت مجرمانه این اشخاص بسیار فراگیر بوده و در شهرهای مختلف کشور اقدام به برداشت غیر قانونی از حساب هموطنان نموده بودند.

وی افزود: با انجام تحقیقات تکمیلی لیدر و طراح اصلی گروه دستگیر و مشخص گردید که نامبردگان با انتشار یک نرم افزار تحت عنوان “هک تلگرام” در کانال ها و گروهای موجود در شبکه اجتماعی تلگرام  نسبت به تبلیغ و به تبع آن نصب نر افزار مذکور توسط شهروندان اقدام کرده اند که متاسفانه قربانیان با نصب این اپلیکیشن به صفحه جعلی پرداخت الکترونیک هدایت شده و اطلاعات بانکی آنان سرقت شده است.

ظهیریان با بیان این موضوع که مجرمین تا لحظه دستگیری و با بهره گیری از این ترفند موفق به برداشت شش میلیارد ریال از حساب هموطنان در ۲۲ استان کشور شده اند افزود: ماموران نیروی انتظامی مهاباد با اخذ استعلامات از دیگر استانها اقدام نموده و معلوم شد میزان جرایم صورت گرفته توسط این افراد در حال افزایش بوده و بر همین اساس شکایات جدید توسط هموطنان صورت گرفت که در نتیجه آن دو مجرم دیگر شناسایی و دستگیر شدند که جمعاً ۴ نفر در این رابطه به زندان انتقال داده شدند که تحقیق و شناسایی ابعاد احتمالی قضیه کماکان ادامه دارد.

فرمانده انتظامی مهاباد از شهروندان و هموطنانی که با نصب برنامه “هک تلگرام” قربانی این افراد شده اند سریعاً با در دست داشتن مدارک لازم به پلیس فتای شهر محل سکونت خود مراجعه نماینده  تا از آن طریق پرونده به پلیس فتا مهاباد ارسال گردد.

انتهای پیام/ خ تگفتگو