دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: چهارشنبه, ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۱۵:۴۸:۴۱
  • شناسه خبر: 3074

شورای شهر اسناد پرداخت حقوق کارکنان شهرداری را منتشر کرد

اسناد مربوط به پرداخت حقوق کارکنان شهرداری در دوره پنجم شورای اسلامی شهر توسط رئیس این شورا در اختیار رسانه ها قرار گرفت. مکریان؛ رییس شورای اسلامی شهر مهاباد در نشست خبری که تا نیمه شب روز سه شنبه به طول انجامید اسناد مربوط به پرداخت حقوق و مساعده کارکنان شهرداری را در اختیار اصحاب رسانه […]

اسناد مربوط به پرداخت حقوق کارکنان شهرداری در دوره پنجم شورای اسلامی شهر توسط رئیس این شورا در اختیار رسانه ها قرار گرفت.

مکریان؛ رییس شورای اسلامی شهر مهاباد در نشست خبری که تا نیمه شب روز سه شنبه به طول انجامید اسناد مربوط به پرداخت حقوق و مساعده کارکنان شهرداری را در اختیار اصحاب رسانه این شهرستان قرار داد.

حامد حیدری با بیان اینکه در این مدت بیش از شش میلیارد و پانصد و بیست و هفت میلیون تومان به پرسنل شهرداری پرداخت شده است، گفت: بر اساس اطلاعات موجود  تمام تلاش مجموعه ی شورا و شهرداری که جلسات بسیار فشرده ای نیز در سطح شهر، استان و تهران ترتیب داده ایم که این مشکلات مالی را به حداقل برسانیم و به امید خدا بتوانیم حقوق معوقه ی پرسنل را پرداخت نماییم .

رییس شورای اسلامی شهر مهاباد افزود: در دوره پنجم حقوق کامل سه ماه همکاران  و بخشی از تامین نیرو را مربوط به قسمتی از باقیمانده اردیبهشت ماه و ماههای خرداد ، تیر و مرداد پرداخت نمودیم و هدف از ارائه این مستندات ،شفاف سازی در این راستا می باشد که متاسفانه برداشت های نادرستی از آن در اذهان وجود داشت و سوء تفاهماتی بوجود آورده بود.

حیدری با تاکید بر این موضوع که از ابتدای آغاز به کار اعضای شورای دور پنجم به صورت متناوب پرداختی هایی به حساب کارکنان صورت گرفته است؛ تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که باید به آن اشاره شود انتقال حقوق معوق کارکنان از دور چهارم به دور پنجم بود که علی رغم تعهد بی قید و شرط اعضای شورای دور پنجم به این موضوع،  تلاش و برنامه ریزی منسجم برای پرداخت کلیه این معوقات در دستور کار این شورا و شهردار محترم قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه بسیاری از کارگران شهرداری فعال در بخش های خدماتی از جمله فضای سبز به صورت فصلی به کار گیری می شوند خاطر نشان کرد برنامه ریزی شورا و شهرداری برای پرداخت این کارگران به صورتی بود که پرداخت های این عزیزان بابت ماههای بهار و تابستان صورت گرفت که بیشترین تعداد از کارگران فصلی در این ماهها در شهرداری بکارگیری شده اند، ولی در ماههای انتهایی سال این افراد از ۲۷۰ نفر به ۳۰ نفر تقلیل پیدا خواهند کرد.

حامد حیدری با اشاره به مشکلات عدیده شهرداری در حوزه مالی و کاهش قابل توجه درآمدهای این مجموعه بر اثر رکود و وضعیت مالی حاکم بر کشور از رسانه ها و عموم شهروندان خواست برای حل این مشکل و گذر از بحران موجود همراه و یاور اعضای شورا و مجموعه شهرداری باشند.

وی در پاسخ به سئوالی در خصوص انتشار برخی اخبار در فضای مجازی با موضوع دریافت حقوق ۷ میلیون تومانی توسط اعضای شورای دور پنجم در شرایطی که کارگران و کارکنان شهرداری دارای چندین ماه معوقات مزدی هستند گفت: اعضای شورای اسلامی شهر بر اساس قانون حقوقی دریافت نمی کنند و مبلغی تحت عنوان حق الجسله بابت ۶۰ ساعت جلساتی که طی یکی ماه برگزار می شود به آنها پرداخت می شود بر اساس مصوبه موجود هر ساعت از جلسه شورای اسلامی شهر مهاباد مبلغ ۴۵ هزار تومان است که اگر در ماه کل این ۶۰ ساعت جلسه برگزار شود یا چندین برابر آن؛  اعضای شورا تنها حق الجلسه همان ۶۰ ساعت که مبلغ ۲میلیون ۷۰۰ هزار تومان است را دریافت خواهند کرد.

حیدری در این باره افزود: ردیف بودجه شورا مجزاست و در سال جاری تنها ۵۰ درصد از بودجه شورا اخذ شده که کل آن بابت معوقات مربوط به حق الجلسه اعضای شورای دور چهارم پرداخت شده و عملا تا کنون هیچ یک از اعضای شورای دور پنجم علی رغم حدود ۶ ماه از آغاز به فعالیتشان حتی یکی ریال هم دریافتی نداشته اند.

انتهای پیام/ خ تگفتگو