دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: چهارشنبه, ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۱۴:۴۲:۲۴
  • شناسه خبر: 3071

پاسخگویی در خصوص پرداخت حقوق کارکنان وظیفه شهردار است نه اعضای شورا

پاسخگویی در خصوص حقوق معوقه و زمان پرداخت مطالبات کارکنان شهرداری یکی از وظایف شهردار است و شورا تنها وظیفه نظارتی دارد. مکریان؛ عضو شورا اسلامی شهر مهاباد با اتنقاد از سکوت شهردار در خصوص مطالبات کارکنان شهرداری، پاسخگویی در این باره را وظیفه شهردار مهاباد اعلام کرد. ابراهیم کریمی که در نشست خبری اعضای […]

پاسخگویی در خصوص حقوق معوقه و زمان پرداخت مطالبات کارکنان شهرداری یکی از وظایف شهردار است و شورا تنها وظیفه نظارتی دارد.

مکریان؛ عضو شورا اسلامی شهر مهاباد با اتنقاد از سکوت شهردار در خصوص مطالبات کارکنان شهرداری، پاسخگویی در این باره را وظیفه شهردار مهاباد اعلام کرد.

ابراهیم کریمی که در نشست خبری اعضای شورای اسلامی شهر مهاباد با خبرنگاران این شهرستان سخن می گفت در ادامه افزود: میزان بدهی ۹۰ میلیاردی شهرداری که به شخصه این مبلغ را اعلام کرده ام  در خصوص میزان مطالبات شهرداری اخبار متناقضی وجود دارد که بر اساس اعلام رسمی واحد مالی کل مطالباتی که از دور چهارم شورا به دور پنجم منتقل شده به جز بدهی ۳۱ میلیاردی مجتمع تجاری نگین غرب که هنوز شهرداری با مالک آن به توافق نرسیده تنها ۷ میلیارد و هفتصد میلیون تومان است.

ابراهیم کریمی که مسئولیت سخنگویی شورای دور پنجم مهاباد را نیز برعهده دارد با اشاره به بدهکاری ۱۲ اداره شهرستان به شهرداری مهاباد تاکید کرد: واحد شهرسازی شهرداری سریعاً برای تشکیل پرونده در کمیسیون ماده صد برای وصول مطالبات شهرداری از ادارت شهر برنامه ریزی کند.

کریمی در پاسخ به سئوال مکریان در خصوص ساماندهی نیروهای مازاد شهرداری گفت: شهرداری علی رغم وجود نیروهای مازاد در شرایط مالی فعلی هیچ برنامه ای تعدیل نیرو ندارد هر چند بر اساس قانون و لحاظ شاخص های جمعیتی و مساحت شهری نیروهای شهرداری مهاباد باید ۵۵۰ نفر باشند اما امروز شاهد حضور حدود ۷۲۰ نفر در این مجموعه هستیم.

وی افزود: ساماندهی و برنامه ریزی نیروهای مازاد در دستور کار شهرداری است و بر همین اساس ۱۱۰ نفر از نیروهای شرکتی که به غیر از حدود ۱۷ نفر از آنها که در حوزه فنی فعالیت دارند و دارای مدرک کارشناسی به بالا هستند بقیه این افراد تحویل فضای سبز خواهند شد.

کریمی خاطر نشان کرد: برخی از خدمات شهرداری مانند پارکبان، نگهداری از آرامستان و آتش نشانی هم که در گذشته برون سپاری می شود به صورت امانی به این نیروها سپرده خواهد شد.

انتهای پیام/ خگفتگو