جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: دوشنبه, ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۱۵:۱۶:۲۵
  • شناسه خبر: 3115

توزیع ناعادلانه عیدی میان زلزلەزدگان

فقدان نهاد یا قوەی خلاقه و تصمم گیری واحد برای توزیع عادلانه منابع و تسهیلات در میان مردم زلزله زدەی سرپل ذهاب روز به روز مشروعیت سازمان های تصمیم گیر را زیر سوال برده است. مکریان؛ به تازگی این خبر منتشر شده که هلال احمر وعده داده است به خانوادەهایی که در زلزله خانه آنها […]

فقدان نهاد یا قوەی خلاقه و تصمم گیری واحد برای توزیع عادلانه منابع و تسهیلات در میان مردم زلزله زدەی سرپل ذهاب روز به روز مشروعیت سازمان های تصمیم گیر را زیر سوال برده است.
مکریان؛ به تازگی این خبر منتشر شده که هلال احمر وعده داده است به خانوادەهایی که در زلزله خانه آنها کامل تخریب شده است مبلغ ۲۰۰ هزار تومان عیدی خواهد داد.
به محض شنیدن این خبر شاید عدەای از مردم خوشحال شوند اما اگر خوب فکر کنیم نه تنها نباید خوشحال شد بلکه باید به حال تصمیم سازان هلال احمر و مظلومیت این مردم گریست.
وقتی تدبیر و برنامه نباشد نتیجه این خواهد شد که چگونه سرمایه مالی و پولی کشور از طرف دولت و هلال احمر بدون منطق در کمال بی خردی تحت نام عیدی حیف و میل می شود.
اگر این مبلغ ۲۰۰ هزار تومن را ضرب در ۳۰ هزار خانوادەای که خانه آنها در زلزله کاملا تخریب شده است بکنیم آن وقت خواهید دید که چه عددی هنگفتی بەدست خواهد آمد و می شود این پول هنگفت را صرف امور زیربنایی تری چون ساخت مدرسه یا بهداشت کرد.
این فقط یک مورد از حیف و میل شدن سرمایه ملی این کشور است. حالا شما فکر کنید مشابه همین تصمیم را دیگر نهادهای مشابه بگیرند یعنی هر کدام به میل خود در اشکالی چون هدیه، صدقه، کمک دولت و یا هر عنوان دیگری پول این مملکت را حیف و میل کنند در آن صورت خواهید دید که در بلندمدت ما در این شهرستان جز عقب ماندگی چیز دیگری را مشاهده نخواهیم کرد.
نکته دیگری که باید بدان اشاره کرد این است که هلال احمر قرار است فقط به صاحبان خانەای که خانه آنها کاملا تخریب شده است مبلغ ۲۰۰ هزار تومان عیدی را پرداخت کند بنابراین این تصمیم هلال احمر تبعیض و بی عدالتی در حق مستاجرین این شهرستان می باشد.
هلال احمر با این تصمیم خود بین مردم تفکیک قائل می شود، این تمایزگذاری بین مردم نتیجەای جز بدبینی و بی اعتمادی بیشتر مردم به هلال احمر را در پی نخواهد داشت.

لقمان قنبری

انتهای پیام/ یگفتگو