دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: دوشنبه, ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۱۵:۲۷:۴۶
  • شناسه خبر: 3119

مراسم تکریم و معارفه فرمانده سپاه مهاباد برگزار شد

مکریان؛ مراسم تکریم ازسردار رنجبرزاده فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مهاباد و قرارگاه امام سجاد(ع) و معارفه سرهنگ طالب رحیمی صبح امروز دوشنبه مورخه ی ۲۱ اسفند ماه ۹۶ و با حضور فرمانده سپاه شهداء استان آذربایجان غربی و جمعی از مسئولین ادارات و خانواده معظم شهدا، روحانیون، سران عشایر و اقشار مختلف شهروندان  مهابادی […]

مکریان؛ مراسم تکریم ازسردار رنجبرزاده فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مهاباد و قرارگاه امام سجاد(ع) و معارفه سرهنگ طالب رحیمی صبح امروز دوشنبه مورخه ی ۲۱ اسفند ماه ۹۶ و با حضور فرمانده سپاه شهداء استان آذربایجان غربی و جمعی از مسئولین ادارات و خانواده معظم شهدا، روحانیون، سران عشایر و اقشار مختلف شهروندان  مهابادی در مجتمع طلائیه ی این شهرستان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه مهاباد طی سخنانی به اهمیت نعمت اسلام و انقلاب اشاره کرد و افزود: خداوند متعال بر ما منّت  نهاده که به برکت خون شهدای گرانقدر حکومت اسلامی را در زمان حیات ما بنیان نهاد.

حجت الاسلام طیب نژاد گفت: رهبری پیامبر گونه امام راحل(ره) و جانشین خلفشان حضرت امام خامنه ای(مدظلله) بعد از گذشت ۴۰ سال از عمر انقلاب چنان اقتداری به ملت شریف ایران بخشیده که از هیچ دشمنی هراسی در دل نداشته باشند و هر روز قدرت و قوت بیشتری برای حفظ اسلام و انقلاب کسب کنند.

وی افزود: تنها ترسی که وجود دارد از نفاق منافقان داخلی و جریانات غربگرا و احزاب و تفکرات انحرافی است که به روش های گوناگون در صدد اشاعه فحشا و بی بند و باری و فساد هستند و این موضوع وظیفه سپاه و بسیج را دو چندان کرده است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه مهاباد تهاجم فرهنگی و فکری را از مهمترین مظاهر خصومت ورزی دشمنان اسلام و انقلاب و در صدر آنهها استکبار جهانی عنوان کرد و گفت: به فرموده مقام معظم رهبری فضای مجازی امروز مهمترین ابزار و امکان برای از راه به در کردن نسل جوان تبدیل شده است و باید در تبعیت از فرمان معظم له این فضا را به قتلگاه دشمنان تبدیل کنیم.

وی ضن تقدیر از خدمات سردار دلاور رنجبر زاده برای فرمانده جدید این شهرستان آرزوی موفقیت کرد.

در ادامه این مراسم فرمانده سپاه شهداء استان آذربایجان غربی که به عنوان میهمان ویژه در این برنامه حضور داشت، امنیت را پایه و ستون اصلی توسعه همه جانبه عنوان کرد و افزود: امنیت مثال زدنی ایران اسلامی نتیجه رهبری های داهیانه مقام معظم رهبری است که به کوری دشمنان امروز شاهد ورود نظام اسلامی به چهلمین سال عمر پر خیر و برکت انقلاب هستیم.

سردار شهسواری راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال و حضور پرشور مردم در این مراسم ملی را به عنوان یک رفراندوم عظیم و باشکوه در تائید حقانیت و مشروعیت نظام مقدس جمهوری اسلامی عنوان کرد و افزود: همانگونه که مقام معظم رهبری پیشبینی کرده بودند علی رغم سرمایه گذاری های عظیم دشمنان اسلام و مرتجعین منطقه، این ۲۲ بهمن از همیشه تماشایی تر شده بود.

فرمانده سپاه شهداء استان آذربایجان غربی در ادامه گفت: ریشه انقلاب اسلامی بر پایه ایمان، بصیرت و همراهی و تبعیت از ولی فقیه بنا شده و و مردم ولایت مدار و متدین مهمترین سرمایه نظام جمهوری اسلامی محسوب می شوند.

وی اتحاد و همدلی بین اقوام و مذاهب مختلف در کشور را مهمترین نقطه قوت انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: اسلامیت چون نخ تسبیح همه اقشار مختلف مردم کشور را از هر قوم و طائفه و مذهبی را گرد هم متحد کرده است.

سردار شهسواری با شاره به دسیسه چینی های استکبار جهانی در ایجاد شیعه انگلیسی و اهل سنت تحت حمایت آمریکا و اسرائیل خاطر نشان کرد: ما مسلمانان در تبعیت از رهبر عزیزمان هیچ کدام از این جریانات را مسلمان نمی دانیم و باید با حفظ اتحاد خود بیش از پیش در مقابل دشمنان  ایستادگی کنیم.

وی فضای مجازی را مهمترین عرصه تجاوز دشمن عنوان کرد و افزود: هر ابزاری که دشمن بتواند از طریق آن به فکر فرزندان ما رسوخ کند از آن بهره می گیرد و امروز فضای مجازی یکی از مهمترین حوزه های تهاجم دشمن علیه اعتقادات ما محسوب می شود و این موضوع می طلبد با صلابت در این فضا حضور یابیم و سینه هایمان را در مقابل تهاجم فرهنگی و فکری دشمن سپر کنیم.

فرمانده سپاه شهداء با تقدیر از خدمات سردار دلاور رنجبر زاده طی ۳۷ سال خدمت صادقانه در سپاه پاسداران، با اشاره به مجاهدت های سردار رنجبر زاده در جریان عملیات آزاد سازی منطقه جاسوسان گفت: ایشان در حالی که مجروح بودند و در بیمارستان بستری شده بودن علی رغم ممانعت پزشک از ترخیص، با همان چهره خون آلود در منطقه حضور یافتند و مسئولیت فرماندهی نیروهایشان را برعهد گرفتند.

وی مهمترین دستاورد دوران مدیریت سردار رنجبر زاده در مهاباد را ایجاد روحیه برادری و وحدت در بین احاد مردم این شهرستان خصوصا ارتباط صمیمانه با سران عشایر و مسئولان این شهرستان عنوان کرد و گفت: علت تکریم از فرمانده سپاه مهاباد را بنا به درخواست خود ایشان بوده و به زودی در یک مسئولیت دیگر از ظرفیت این فرمانده پرتلاش بهره گرفته خواهد شد.

سردار شهسواری مردم مهاباد را مردمی ولایت مدار و همیشه در صحنه معرفی کرد و افزود: سرهنگ رحیمی یکی از افراد با تجربه هستند که قبلا هم در این شهرستان حضور داشته اند و اشراف خوبی نسبت به شهرستان مهاباد دارند و از ایشان انتظار می رود با ادامه راه فرماندهان پیش از خود در تثبیت وحدت و یکدلی هرچه بیشتر بین احاد مردم شهرستان برای تداوم فضای صمیمی بین مردم مسئولان این شهرستان تلاش کنند.
وی خاطر نشان کرد طی این مدت اقدامات بسیار خوبی در راستای محرومیت زدایی از مناطق مختلف خصوصا روستاهای شهرستان صورت گرفته است و اعلام می کنیم که سپاه شهداء استان آماده هرگونه هماهنگی برای بکارگیری ظرفیت های خود برای تداوم این حرکت می باشد.

ایرج شجاعی فرماندار مهاباد به عنوان دیگر سخنران این مراسم به پشت تریبون رفت و گفت: هر کسی که در کسوت پاسداری خدمت می کند دارای خصایص وِزه اخلاق است و از روحیات و معنویات خاصی برخوردار است.

وی با اشاره به تقدیم بیش از ۷۴۰ شهید و صدهای جانباز و آزاده در سطح شهرستان مهاباد افزود: مردم مهاباد مردمانی نخبه و ولایتمدار هستند که در ادوار مختلف وفاداری خود را به اسلام و انقلاب ثابت کرده اند.

شجاعی حضور پرشور و بی نظیر مردم مهاباد در راهپیمایی ۲۲ بهمن را یکی از نمودهای عینی در صحنه بودن مردم مهاباد عنوان کرد و گفت: سردار رنجبر زاده در طول دوران خدمت خود با حُسن ظنی که نسبت به اقشار مختلف مردم داشتند با پیروی از فرمایش رهبری در جذب حداکثری به شخصیتی قابل اعتماد برای نخبگان و مراجعه اقشار مختلف مردم برای پیگیری امور خود تبدیل شده بودند.

در ادامه سردار دلاور رنجبرزاده با بیان این مطلب که باید شکر گذار خداوند متعال باشیم که عمر ما را در مقطعی  قرار داد که شاهد ظهور انقلاب اسلامی باشیم افزود: خداوند مننان را شکرگذارم که به من نعمت درک انقلاب را داد.

فرمانده سابق سپاه مهاباد با اشاره به دلاور مردی های فرماندهان ادوار مختلف سپاه در مهاباد یاد و خاطره آنهار را گرامی داشت و افزود: از همه نخبگان، پیشکسوتان، اعضای شورای تامین، شورای اداری، روحانیون معزز و خصوصا روئسای اداره آموزش و پرورش، دانشگاه آزاد ،پیام نور و دانشگاه میعاد شهرستان و فرماندهانی که در این دوران یاور و پشتیبان بنده بوده اند بالاخص فرمانده محترم نیروی زمینی سپاه، فرمانده قرارگاه حمزه سد الشهداء، سردار خرم و سردار شهسواری نهایت تقدیر و تشکر را دارم و برای فرمانده جدید سپاه مهاباد که آشنایی کامل با جغرافیا و جمعیت شهرستان مهاباد دارند آرزوی موفقیت می کنم.

سرهنگ طالب رحیمی فرمانده سابق سپاه بوکان که به عنوان فرمانده سپاه مهاباد و قرارگاه تاکتیکی امام سجاد این شهرستان معارفه شد نیز طی سخنانی ضمن تقدیر از عملکرد سردار رنجبرزاده گفت: برای پنجمین بار است که در این شهرستان حضور پیدا می کنم و از این بابت بسیار خوشحالم زیرا خود را پرورش یافته در مهاباد می دانم و افتخار همرزمی با شخصیت های در این شهرستان نصیبم شده است که هیچگاه نمی توان دلاور مردی و شجاعتشان را فراموش کنم.

فرمانده سپاه مهاباد افزود: حضور مردمان نجیب و نخبه در این شهرستان انتظارات سازمان و درون سازمانی از بنده را دوچندان خواهد کرد و انجام وظیفه را برای من سخت خواهد نمود.

وی با تاکید بر اینکه برای حفظ وحدت هرچه بیشتر در بین احاد مردم و انسجام مضاعف بین اعضای شورای تامین تلاش خواهد کرد و افزود: دست همکاری و همیاری خود را به سمت همه عزیزان در این شهرستان دراز می کنم و امیدوارم تا زمانی که به عنوان یک سرباز کوچک در خدمت عزیزان خواهم بود همکار و همیار بنده باشد.

فرماندار مهاباد همراهی و سپاه شهرستان در ایجاد انسجام مثال زدنی بین اعضای شورای تامین و شورای اداری را یکی از مهمترین دستاوردهای حضور سردار رنجبر زاده در مهاباد عنوان کرد و افزود: ایشان علی رغم اینکه همه را مجذوب انقلاب و اسلام می کردند در عین حال در مقابل کجروی های و تحرکات تفرقه افکنانه بسیار مقتدر بودند.

وی مبارزه با فساد، تبعیض و فقر و رسیدگی به گلایه های بحق مردم در خصوص عملکرد برخی از مسئولان را به عنوان اصول تغییر ناپذیر مدیران شهرستان عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد با حضور سرهنگ رحیمی به عنوان فرمانده جدید سپاه مهاباباد این مسائل با جدیدیت بیشتری دنبال شود.

در پایان  این مراسم با اهدای الواح تقدیر از خدمات سردار رنجبرزاده در طول مدت خدمت در شهرستان مهاباد تجلیل شد و سرهنگ طالب رحیمی به عنوان فرماندهی جدید سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان معرفی شد.

 

انتهای پیام/ گ

 گفتگو