پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: سه شنبه, ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۱۶:۱۶:۱۹
  • شناسه خبر: 3144

اشتغالزایی برای ۳۰۰ خانوار کم برخوردار توسط کمیته امداد مهاباد

بیش از ۳۰۰ خانوار تحت پوشش کمیته امداد در مهاباد با استفاده از تسهیلات اشتغالزایی خودکفا شده اند. مکریان؛ مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان مهاباد از ایجاد اشتغال برای ۳۰۰ خانوار تحت پوشش این کمیته طی سال ۹۶ خبر داد. مامند پور در این باره افزود: کمیته امداد در مهاباد بیش از ۵۲۰۰ […]

بیش از ۳۰۰ خانوار تحت پوشش کمیته امداد در مهاباد با استفاده از تسهیلات اشتغالزایی خودکفا شده اند.

مکریان؛ مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان مهاباد از ایجاد اشتغال برای ۳۰۰ خانوار تحت پوشش این کمیته طی سال ۹۶ خبر داد.

مامند پور در این باره افزود: کمیته امداد در مهاباد بیش از ۵۲۰۰ خانوار با جمعیتی بالغ بر ۹۰۰۰ هزار نفر را تحت پوش قرار داده است و هر یک از مدد جویان این کمیته ماهانه با احتساب یارانه مبلغی در حدود ۱۹۰ هزار تومان به عنوان کمک مستمری دریافت می کنند.

مدیر کمیته امداد مهاباد گفت: طی سال ۹۶ بیش از ۳۰۰ خانوار تحت پوشش این کمیته با بهره گیری از تسهیلات اشتغالزای بالغ بر۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی خودکفا شده اند و از چتر حمایتی کمیته امداد خارج شده اند.

وی در پاسخ به سئوال مکریان در خصوص افزایش مراجعات مردمی به این نهاد مقدس گفت: طی سال جاری علی رغم خروج ۳۰۰ خانوار حدود ۲۵۰ خانوار دیگردر سطح شهرستان تحت حمایت های کمیته امداد قرار گرفته اند.

مامندپور با اشاره به گسترده بودن خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) به مددجویان گفت: طی سال جاری مبلغ ی بیش از یک میلیارد تومان صرف هزینه درمان این خانواده ها شده است.

وی با اعلام این خبر که کلیه روستائیان و کشاورزانی که زکات خود را به صورت کامل پرداخت نمایند از تمامی مالیات های قانونی معاف خواهند شد افزود: شهرستان مهاباد طی ۵ سال گذشته به عنوان شهر برتر در حوزه پرداخت زکات انتخاب شده است از شهروندان و روستانشینان این شهرستان درخواست کرد نسبت به پرداخت زکات شرعی اموال خود همچون همیشه توجه خاص داشته باشند.

مدیر کمیته امداد مهاباد با رد شایعات کذب در خصوص ارسال صدقات و خیرات شهرستانهای کشور به کشور های چون سوریه و لبنان تاکید کرد سالهاست حتی یک ریال از مبالغ جمع آوری شده در شهرستان صرفا در مهاباد صرف کمک به مددجویان مهابادی شده و علی رغم این شایعات هر ساله اعتبارات بسیار خوبی برای خدمت رسانی به مردم محروم و مستضعفان مهابادی از مرکز به شهرستان تزریق می شود.

انتهای پیام / خ تگفتگو