پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: سه شنبه, ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۱۵:۱۳:۰۰
  • شناسه خبر: 3138

بیش از ۹۳۰ قلاده سگ بلاصاحب در مهاباد زنده گیری شده اند

شهردار مهاباد در جلسه کمیسیون ارتقا امنیت اجتماعی این شهرستان از زنده گیری بیش از ۹۳۰ قلاده سگ بلاصاحب در مهاباد خبر داد. مکریان؛ صبح روز سه شنبه مورخه ی ۲۲ اسفند ماه ۹۶، کمیسیون ارتقاء امنیت اجتماعی شهرستان به ریاست دکتر شجاعی معاون استاندار و فرماندار ویژه ی شهرستان مهاباد و حضور اعضای این […]

شهردار مهاباد در جلسه کمیسیون ارتقا امنیت اجتماعی این شهرستان از زنده گیری بیش از ۹۳۰ قلاده سگ بلاصاحب در مهاباد خبر داد.

مکریان؛ صبح روز سه شنبه مورخه ی ۲۲ اسفند ماه ۹۶، کمیسیون ارتقاء امنیت اجتماعی شهرستان به ریاست دکتر شجاعی معاون استاندار و فرماندار ویژه ی شهرستان مهاباد و حضور اعضای این کمیسیون در سالن اجلاس فرمانداری مهاباد تشکیل جلسه داد.

در ابتدای این جلسه شهردار مهاباد ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو گفت: در خصوص موضوع چهارشنبه سوری خوشبختانه شهرداری مهاباد دارای آمادگی کال می باشد و تیم های آتش نشانی با کلیه ی تجهیزات از روز گذشته در چندین نقطه ی مختلف شهر مستقر شده اند.

وی در این باره افزود: ماشین های آب ،نیروهای اجرائیات شهرداری نیز به طور تمام وقت آماده بوده و با هر گونه مشکل برخورد می کنند و آمادگی پس از چهارشنبه سوری مربوط به پاکسازی، رفت و روب و شستشوی معابر اصلی شهر است نیز انجام می گیرد.
شهردار مهاباد در ادامه در خصوص ساماندهی و جمع آوری سگهای بلاصاحب سطح شهر نیز گفت: تا کنون تعداد ۹۲۰ قلاده سگ بلاصاحب توسط شهرداری جمع آوری شده است که جمع آروی ۷۹۰ قلاده از این تعداد توسط پیمانکار صورت گرفته و ۱۳۰ قلاده ی دیگر توسط همکاران شهرداری جمع آروی گردیده است.
شهردار مهاباد افزود: از تعداد مذکور ۱۰۰ قلاده در محلی در جاده ی اوزوندره در زمینی به مساحت ۴ هکتار نگهداری شده و طی دو هفته ی پیش نیز تیمی ۲ نفره از پرسنل شهرداری تشکیل شده است تا سگ ها را زنده گیری نموده و به داخل این محوطه انتقال دهند.
در ادامه ی این جلسه احمدزاده،عضو و مسئول کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مهاباد نیز ضمن تأکید به فرصت دادن و فضا دادن برای نقش آفرینی سمن ها گفت: تمامی ارگانهای تابعه ی شهرداری آمادگی کامل دارند تا شهری تمیز تحویل مردم دهند .
فرماندار مهاباد نیز با اشاره به آمار بالای حضور گردشگران در این شهرستان گفت: رویکرد ها را باید تغییر دهیم، خوشبختانه گردشگران ما بسیار زیاد است و افزایش چشمگیری دارد، این نشان از اهمیت ویژه شهرستان مهاباد دارد و از طرف دیگر هم امنیت اجتماعی بالایی داریم و رونق اقتصادی هم هست، اقتصاد گردشگری و رونق اقتصادی مبتنی بر گردشگری از سوی ریاست جمهوری هم به آن اهمیت زیادی قائل داده شده است.
ایرج شجاعی افزود: به دلیل همکاری های همیشگی و سالانه از شهرداری و شورای اسلامی شهر هم تشکر و قدردانی می کنیم.
وی با بیان اینکه خوشبختانه شهرستان مهاباد از نظر استقبال مهمانان و گردشگران حائز رتبه ی خوبی است، تاکید کرد؛ ما مانع شادی مردم نیستیم و کسی حق ندارد از برنامه های شاد نوروزی مردم جلوگیری کند.

انتهای پیام/ گگفتگو