جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: یکشنبه, ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ / ساعت ۱۰:۵۱:۱۶
  • شناسه خبر: 3254

از ظرفیت بازارچه های مرزی برای عرضه و صادرات تولیدات داخلی استفاده شود

ماموستا خلیفه زاده با انتقاد از تبدیل بازارچه های مرزی به محلی برای عرضه کالاهای قاچاق خارجی خواستار نظارت هرچه بیشتر و برنامه ریزی برای استفاده از این ظرفیت برای عرضه تولیدات کارخانه های ایرانی شد. مکریان؛ امام جمعه شهرستان بوکان در گفت و گو با خبرنگار مکریان ضمن اشاره به شعار سال ۹۷ گفت: […]

ماموستا خلیفه زاده با انتقاد از تبدیل بازارچه های مرزی به محلی برای عرضه کالاهای قاچاق خارجی خواستار نظارت هرچه بیشتر و برنامه ریزی برای استفاده از این ظرفیت برای عرضه تولیدات کارخانه های ایرانی شد.

مکریان؛ امام جمعه شهرستان بوکان در گفت و گو با خبرنگار مکریان ضمن اشاره به شعار سال ۹۷ گفت: مقام معظم رهبری هرساله با بصیرت و ژرف اندیشی خاصی عنوانی را برای نام گذاری آن سال انتخاب می کنند که امسال را نیز به عنوان سال” حمایت از کالای ایرانی” نام گذاری کرده اند که با توجه به اهمیت موضوع می طلبد مردم و مسئولان نهایت اهتمام و التزام عملی را نسبت به تحقق این شعار مبذول دارند.

ماموستا خلیفه زاده در این باره افزود: حمایت از کالای تولید داخل سبب شکوفایی اقتصاد و حفظ و توسعه اشتغال برای جوانان و در نهایت رضایت عمومی را در پی خواهد شد.

وی با تاکید بر مبارزه هرچه بیشتر با پدیده کالای قاچاق خواستار تشدید نظارت نهادهای ذیربط بر واردات اجناس قاچاق و ایجاد بستر مناسب برای عرضه کالاهای مرغوب داخلی شد.

این روحانی اهل سنت با بیان اینکه حق مردم است که از محصولات و کالاهایی با کیفیت و نرخ مناسب استفاده کنند از تولیدکنندگان داخی هم خواست تا افزایش کیفیت کالاهای تولیدی خود را در دستور کار قرار دهند.

خلیفه زاده استفاده از ظرفیت بازارچه های مرزی منطقه به عنوان بستری مناسب برای عرضه تولیدات داخلی را متذکر شد و خاطر نشان کرد که این فرصت با برنامه ریزی صحیح از محلی برای فروش کالاهای قاچاق خارجی به مجالی برای صادرات و فروش تولیدات کارخانه های ایرانی تبدیل شود که ماهیت اصلی ایجاد این بازارچه ها نیز حول همین محور بوده است.گفتگو