پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: شنبه, ۵ خرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۱۳:۳۲:۲۴
  • شناسه خبر: 3438

فیلم/ چوپانی که ناجی مردم پسوه پیرانشهر شد/ مرگ یک کودک ۳ ماهه بر اثر سیلاب/ خسارت ۱۰ میلیاردی به اهالی این روستا

مکریان؛ فرماندار پیرانشهر از فوت یک کودک سه ماهه بر اثر سیلاب در روستای پسوه این شهرستان خبر داد. وی در این باره افزود: بارش باران و تگرگ در ساعات پایانی شب گذشته موجب جاری شدن سیل در شهر گردکشانه و روستای پسوه این شهرستان شد و یک کودک ۳ ماهه نیز در اثر این […]

مکریان؛ فرماندار پیرانشهر از فوت یک کودک سه ماهه بر اثر سیلاب در روستای پسوه این شهرستان خبر داد.

وی در این باره افزود: بارش باران و تگرگ در ساعات پایانی شب گذشته موجب جاری شدن سیل در شهر گردکشانه و روستای پسوه این شهرستان شد و یک کودک ۳ ماهه نیز در اثر این سیلاب جان باخت.
سیدعلی ترابی در این باره گفته است:  چوپانان این روستا که در زمان بارندگی در ارتفاعات حضور داشتند با اطلاع رسانی در خصوص وقوع سیل از طریق بلندگوی مساجد، مانع از بروز تلفات جانی بیشتر شدند.

مدیر کل مدیریت بحران آذربایجان غربی با حضور در روستای پسوه میزان خسارت های وارده به این روستا را در حدود ۱۰ میلیارد تومان بر آورد کرد و از بسیج کلیه امکانات برای امداد رسانی به مردم این منطقه خبر داد.

جعفری در این باره افزود: در این حادثه بالغ بر ۱۵۰ خانوار دچار ضرر و زیان مادی شده اند که بنا بر برنامه ریزی صورت گرفته اقدامات لازم برای کمک رسانه به این خانوارها صورت خواهد گرفت.

یک از چوپانان در باره این واقعه می گوید: گوسفندانم را به چرا برده بودم که با بارش شدید تگرگ روبه رو شدم. سریعا به خانواده ام در روستای پسوه خبر دادم که احتمال وقوع سیلاب وجود دارد و آنها نیز به اهالی روستا خبر دادند و باعث نجات جان دهها نفر شدند.

خانه این چوپان به کلی ویران شده است.

بر اساس گزارش های رسیده در حادثه سیلاب جمعه شب بیش از ۵۰ خانه روستا تخریب شده و خسارات زیادی به مزارع و باغات منطقه وارد شده است.

انتهای پیام/ خگفتگو