پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: سه شنبه, ۸ خرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۰۴:۰۲:۵۵
  • شناسه خبر: 3461

بیکاری عامل اصلی افزایش قاچاق در شهرهای مرزی است

مکریان؛ امام جمعه مهاباد گفت: بیکاری یک معضل بزرگی در جامعه است و زندگی مشترک برخی از بیکاران به دلیل نبود منبع درآمد به طلاق منجر می‌شود و این مهم عامل اصلی افزایش قاچاق در شهرهای مرزی است و لازم است دولت برای حل آن چاره اندیشی کند. ماموستا عبدالقادر سهرابی در این باره  اظهار داشت: باید […]

مکریان؛ امام جمعه مهاباد گفت: بیکاری یک معضل بزرگی در جامعه است و زندگی مشترک برخی از بیکاران به دلیل نبود منبع درآمد به طلاق منجر می‌شود و این مهم عامل اصلی افزایش قاچاق در شهرهای مرزی است و لازم است دولت برای حل آن چاره اندیشی کند.

ماموستا عبدالقادر سهرابی در این باره  اظهار داشت: باید مسئولان به طور جدی در فکر اشتغال زایی برای جوانان باشند چرا که انسان بیکار به هر سمت و سویی کشیده می‌شود و امکان دارد به دام اعتیاد و سایر خطرات احتمالی دچار شود.

وی افزود: اکثر افرادی که در زندان مهاباد هستند از طریق فروشندگان مشروبات الکلی به عنوان راننده و از روی ناچاری  و با دریافت مبلغ ناچیزی مجبور به حمل بار قاچاق می‌شوند که معمولاً بار آن‌ها توسط پلیس توقیف می‌شود و روانه زندان شده و متحمل جریمه می‌شوند.

سهرابی گفت: زندگی مشترک برخی از بیکاران به دلیل نبود منبع درآمد به طلاق منجر می‌شود که آوارگی زوجین و افزایش کودکان طلاق و سایر عواقب ناشی از آن را به دنبال دارد بنابراین می‌توان گفت که بیکاری منشأ تمامی  فسادهای موجود در  جامعه است.

امام جمعه مهاباد خاطرنشان کرد: آمار طلاق در  مهاباد به نسبت سال‌های گذشته افزایش یافته و سال‌های قبل دادگاه خانواده و مدنی به این مسئله رسیدگی می‌کردند ولی در حال حاضر شورای حل اختلاف و دادگاه شعبه ۲ این شهرستان نیز درگیر مسئله طلاق هستند.

وی تصریح کرد: هم دولت و هم سرمایه داران باید به فکر اشتغال جوانان باشند و سرمایه داران به جای انبار سرمایه‌های خود در بانک‌ها، آن‌ها را وارد بازار کرده و در پروژه‌های اشتغال‌زا به کار ببرند تا مشکل بیکاری در جامعه کاهش یابد.

سهرابی در خصوص ظرفیت‌های شغلی مهاباد بیان کرد: کارخانه بزرگ پتروشیمی مهاباد تا حدودی شغل ایجاد کرده است و با احداث کارخانه‌های پتروشیمی می‌توان به‌طور چشمگیری  مشکل بیکاری را در این شهرستان برطرف کرد.

انتهای پیام/تسنیمگفتگو