چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: دوشنبه, ۲۵ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۱۵:۳۵:۴۲
  • شناسه خبر: 3515

همایش اتحاد و همبستگی عشایر و طوایف شهرستان مهاباد برگزار شد

همایش اتحاد و همبستگی عشایر و طوایف مهاباد به همت فرماندهی سپاه پاسداران این شهرستان برگزار شد. مکریان؛ صبح امروز ۲۵ تیرماه ۹۶ به همت فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان مهاباد همایش همبستگی و اتحاد عشایر و طوایف مهاباد با حضور سران عشایر و طوائف و برخی از شخصیت های علمی و فرهنگی در […]

همایش اتحاد و همبستگی عشایر و طوایف مهاباد به همت فرماندهی سپاه پاسداران این شهرستان برگزار شد.

مکریان؛ صبح امروز ۲۵ تیرماه ۹۶ به همت فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان مهاباد همایش همبستگی و اتحاد عشایر و طوایف مهاباد با حضور سران عشایر و طوائف و برخی از شخصیت های علمی و فرهنگی در سالن طلائیه این شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام سرائی مسئوال نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهداء استان آذربایجان غربی که به عنوان سخنران ویژه به این همایش دعوت شده بود ضمن تاکید بر ضرورت حفظ وحدت و انسجام بین همه مذاهب و اقوام کشور گفت: ملت مسلمان ایران با انسجام و اتحاد خود انقلاب اسلامی را رقم زدند و امروز برای حفظ این انقلاب وحدت و یکدلی همه اقشار ملت بیشتر از هر زمان دیگری ضرورت دارد.

وی در این باره افزود: در جریان دفاع مقدس تنها سلاحی که در اختیار ملت ایران بود تا با آن در مقابل جبهه تا دندان مسلح رژیم بعث عراق که به صورت همه جانبه از سوی مستکبران شرق و غرب تجهیز شده بود قرار داشت، سلاح اتحاد و همدلی بود و این واقعیت تنها با رهبری داهیانه امام خمینی (ره) و تکیه ملت ایران به اسلام ناب محمدی محقق شد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهداء استان آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنانش به دسیسه های روز افزون دشمنان اسلام و انقلاب در برابر عزتمندی ایران اسلامی اشاره کرد و افزود: دشمن سالهاست به خوبی دریافته که نمی تواند با رویاروی سخت و نظامی به ملت متحد و منسجم ایران ضربه بزند و تنها راه مقابله با این مردم استوار را در اجرای جنگ نرم و حمله به ارزشها و ایجاد شکاف بین اقوام و مذاهب اسلامی می بیند از همین رو در لندن شیعه انگلیسی با دهها شبکه تلویزیونی و داعش و و وهابیت با امکانات فراوان تحت حمایت امریکا به باورهای مسلمانان خصوصا ملت ایران اسلامی خدشه وارد می کنند و در صدد از راه به در کردن جوانان و از بین بردن روحیه انقلابی در اقشار مختلف جامعه هستند.

حجت الاسلام سرائی وحدت اسلامی و تبعیت از فرامین الهی را تنها راه سرافرازی و اقتدار ممالک اسلامی عنوان کرد و افزود: استراتژی امام راحل در بنیان نهادن ایده تقریب مذاهب سبب شد سنگ های که در دست جوانان فلسطینی بود به موشک تبدیل شود و بیش از هر زمان دیگری بقای رژیم جعلی صهیونیستی را که مهمترین هدف استکبار جهانیست با تهدید مواجه کند.

وی با بیان این مطلب که بهانه های واهی سازمان های بین المللی و حقوق بشر تنها مستمسکی برای لطمه زدن به اتحاد و عزت ممالک اسلامی هستند زیرا از این سازمانها و ادعاهای کذاییشان واقعیت داشتند امروز شاهد به خاک و خون کشیده شدن مردم مظلوم یمن با پیشرفته ترین جنگ افزار های غربی توسط حکام متحجر عرب منطقه نبودیم.

در ادامه فرماندار مهاباد نیز طی سخنانی به هنر حضرت امام خمینی(ره) از تبدیل تهدیدات به فرصت و تجمیع و همصدا کردن ملت متفرق و تحت ستم ایران برای پایان دادن به رژیم پهلوی و خلق انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: به فرموده امام خمینی مردم ایران اسلامی بسیار بهتر از مردمان صدر اسلام هستند و این تعبیر زیبا زمانی عینیت یافت که این ملت در طول چهل ساله گذشته با تمام وجود از اسلام و انقلاب اسلامی خود دفاع کرده اند.

شجاعی در ادامه افزود: مردم ایران اسلامی خصوصاً مردم شهرستان مهاباد و عشایر غیور منگور در سطح این شهرستان دارای خصایص ویژه و مثالزدنی هستند که می توان به شجاعت و ایستادگی و وفاداری به به اسلام و انقلاب اشاره کرد.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام سید نظری مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در قرارگاه امام سجاد (ع) و سپاه مهاباد طی سخنان کوتانی از حضور مدعوین و مهیمانان در این همایش تقدیر و تشکر به عمل آورد.

این همایش با اجرای مولود خوانی و  پخش مصاحبه های از سران عشایر و طایف و شخصیت های برجسته شهرستان مهاباد که توسط صداو سیمای این شهرستان تولید شده بود همراه بود.

انتهای پیام/ خ تگفتگو