چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: شنبه, ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۰۹:۴۶:۴۴
  • شناسه خبر: 3556

جرایم سایبری در مهاباد ۴۰ درصد افزایش یافت

فرمانده انتظامی مهاباد با اشاره به اینکه توسعه فضای مجازی موجب افزایش جرایم سایبری شده است، گفت: جرایم سایبری در این شهرستان طی سال جاری ۴۰ درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل است. سرهنگ رضا ظهیریان روز پنجشنبه در نشست با خبرنگاران افزود: کلاهبرداری مجازی در مسائل اقتصادی و برداشت های اینترنتی غیرمجاز از […]

فرمانده انتظامی مهاباد با اشاره به اینکه توسعه فضای مجازی موجب افزایش جرایم سایبری شده است، گفت: جرایم سایبری در این شهرستان طی سال جاری ۴۰ درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل است.

سرهنگ رضا ظهیریان روز پنجشنبه در نشست با خبرنگاران افزود: کلاهبرداری مجازی در مسائل اقتصادی و برداشت های اینترنتی غیرمجاز از حساب های بانکی بیشترین درصد جرائم فضای سایبری را تشکیل می دهد.
وی با اشاره به اینکه امسال ۱٫۲ برابر کشف در بخش جرایم فضای سایبری بیشتر شده، بیان کرد: به علت آگاهی نداشتن کاربران فضای مجازی و سهل انگاری شهروندان شاهد افزایش جرائم در این حوزه هستیم.
سرهنگ ظهیریان با اشاره به افزایش ۶۷ درصدی دستگیری عوامل مرتبط با مواد مخدر، گفت: امسال در بخش دستگیری قاچاقچیان مواد مخدر، تهیه و توزیع کنندگان مواد مخدر و معتادان متجاهر به ترتیب با افزایش ۱٫۳۸ برابری و ۴۷ و ۷۰ درصدی مواجه هستیم.
وی افزود: با توجه به سرازیر شدن مسافران شهرستانی در روزهای پنجشنبه و جمعه به سمت مراکز تجاری، بازارچه ها و تاناکورا با تلاش عوامل انتظامی امسال سرقت ۱۳ درصد کاهش یافته است.
فرمانده انتظامی مهاباد با اشاره به کاهش ۶۷ درصدی شرارت در این شهرستان، افزود: برنامه های متعدد شامل آموزش همگانی، پخش بروشور، اطلاعیه برای فرهنگ سازی، جلوگیری از نزاع و درگیری انجام شده که آمار نشان دهنده تاثیرگذاری آنهاست.
سرهنگ ظهیریان یادآور شد: در چهار ماهه امسال نیز پنج درصد تعداد تصادفات خسارتی درون شهری افزایش یافته که رعایت نکردن قوانین، سرعت غیر مطمئنه و رعایت نکردن حق تقدم بیشترین عوامل وقوع تصادفات بوده است.
وی همچنین از افزایش ۳سه برابری تعداد مجروحان تصادفات برون شهری نیز خبر داد و گفت: تعداد تصادفات جرحی برون شهری هشت درصد و تصادفات برون شهری خسارتی ۱۰۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.
انتهای پیام /ایرناگفتگو