چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: یکشنبه, ۴ شهریور ۱۳۹۷ / ساعت ۲۳:۲۵:۴۰
  • شناسه خبر: 3616

۱۸ ورزشکار آذربایجان‌غربی در بازی‌های آسیایی جاکارتا حضور دارند/افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه در دهه فجر

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی گفت: با حضور ۱۸ ورزشکار پر افتخار این استان منتظر کسب مدال‌های رنگارنگ توسط سفیران آذربایجان‌غربی هستیم. عبدالله چمن گلی با اشاره به حضور ورزشکاران آذربایجان‌غربی در بازی‌های آسیایی جاکارتای اندونزی اظهار داشت: ۱۸ ورزشکار از استان در رشته‌های مختلف ورزشی از جمله قایقرانی، تنیس خاکی، فوتبال و والیبال، […]

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی گفت: با حضور ۱۸ ورزشکار پر افتخار این استان منتظر کسب مدال‌های رنگارنگ توسط سفیران آذربایجان‌غربی هستیم.

عبدالله چمن گلی با اشاره به حضور ورزشکاران آذربایجان‌غربی در بازی‌های آسیایی جاکارتای اندونزی اظهار داشت: ۱۸ ورزشکار از استان در رشته‌های مختلف ورزشی از جمله قایقرانی، تنیس خاکی، فوتبال و والیبال، در قالب تیم ملی در مسابقات آسیایی و پاراآسیایی جاکارتای اندونزی حضور دارند.

وی افزود: بی شک با وجود توانمندی بالای ورزشکاران ایرانی به خصوص جوانان آذربایجان‌غربی احتمال دریافت مدال توسط سفیران این استان در این مسابقات بسیار بالا است.

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی بیان کرد: چنان‌که هم‌اکنون در رشته والیبال با وجود حضور ۶ تن از والیبالیست‌های این استان احتمال قهرمانی کشورمان افزایش پیدا کرده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه پروژه ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه که از سال ۸۰ اقدام به احداث آن کرده اند به دلیل عدم پیگیری های لازم در طی این چند ساله و همچنین کمبود اعتبارات در سالهای اخیر به اتمام نرسیده است گفت: اما با پیگیری‌های صورت گرفته توسط استاندار و اینجانب این ورزشگاه در ۲۲ بهمن امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

چمن‌گلی افزود: این پروژه به ۲۲ میلیارد تومان بودجه نیاز داشت که ۱۷ میلیارد آن توسط وزیر ورزش و جوانان و ۵ میلیارد توسط استاندار تامین شد.

وی اظهار کرد: در یک‌سال اخیر و با تلاش‌های صورت گرفته تمامی پروژه‌های استان را که سال‌ها به صورت راکد مانده بود را در مسیر ساخت و ساز مجدد قرار داده و با دریافت اعتبارات لازم اقدام به ساخت و تجهیز این پروژه ها شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی بیان کرد: از جمله این پروژه‌ها، پروژه ۵ هزار نفری خوی، مهاباد و سلماس بوده که در ۲۲ بهمن امسال به طور حتم در صورت تخصیص بودجه مصوب شده افتتاح می شود.

وی بیان کرد: همچنین پروژه‌های قره‌قشلاق سلماس، سرو ارومیه، احمدآباد شاهیندژ و میاندوآب نیز که راکد بودند در حال کار هستند و در کنار زمین‌های روباز و سالن‌های سرپوشیده بسیاری را در تلاش هستیم که امسال افتتاح شود.

چمن گلی گفت: پژوهشکده ارومیه را نیز که در مجاورت اداره کل ورزش و جوانان قرار دارد و چدین سال به صورت راکد مانده بود هم‌اینک آغاز به کار کرده است.

وی اظهار کرد: امسال سال بسیار مناسب عمرانی برای ورزش استان خواهد بود زیرا که تمامی برنامه‌های کادر فنی مهندسی این اداره کل بصورت کامل به پیش می‌رود.

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی افزود: هم اکنون احداث خانه جوانان در ارومیه در دستور کار قرار دارد که زمین آن را تهیه کرده و نیز ۶۰ میلیارد تومان برای اجرای این پروژه‌ها درخواست بودجه کرده بودیم که ۴۸ میلیارد تومان آن را اخیرا دریافت کردیم .

وی گفت: این ۴۸ میلیارد تومان در سفر معاون وزیر به استان بابت احداث خانه جوانان ارومیه، ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه، ورزشگاه ۵ هزار نفری مهاباد، ورزشگاه ۵ هزار نفری سلماس و ورزشگاه ۵ هزار نفری خوی با میزان بودجه ۱۰ میلیارد تومان و دریافت ۳ میلیارد تومان برای احداث ورزشگاه میاندوآب تخصیص داده شد.

چمن گلی تصریح کرد: خانه جوانان میاندوآب، خوی و بوکان و همچنین سالن تیراندازی مهاباد به همراه سایر پروژه‌های ذکر شده با دریافت و تخصیص بودجه لازم در حال احداث است.

انتهای پیام/فارسگفتگو