چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: شنبه, ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ / ساعت ۱۲:۲۰:۲۷
  • شناسه خبر: 3811

کُرد ها آیینه تمام نمای انقلاب!

مکریان؛ شاید هنوز خبری از قیام مردمی به رهبری آن پیر فرزانه نبود که شاعران کُرد در اشعارشان از ظلم و ستم شاهنشاهی و دژخیمان خونخوار پهلوی می سراییدند و آن را نکوهش می کردند. چندی بعد در جریان مبارزات مردمی علیه رژیم شاهنشاهی که به پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی منجر شد در صف اول […]

مکریان؛ شاید هنوز خبری از قیام مردمی به رهبری آن پیر فرزانه نبود که شاعران کُرد در اشعارشان از ظلم و ستم شاهنشاهی و دژخیمان خونخوار پهلوی می سراییدند و آن را نکوهش می کردند.

چندی بعد در جریان مبارزات مردمی علیه رژیم شاهنشاهی که به پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی منجر شد در صف اول قرار گرفتند و همگام و همراه با دیگر مردم با خون خود نهال مقدس انقلاب را آبیاری نمودند.

کُردها به گواه تاریخ از جمله وطن پرست ترین اقوام جهان بوده اند، مردم ایثارگری که در مقابل تجاوز زیاده خواهان سر را فدا کرده، اما هرگز تسلیم غصب زیاده خواهان نمی شدند و اجازه احاطه ی متجاوزان بر یک وجب از خاکشان را نمی دادند و سندیت این امر را می توان در سکونتگاه های اکراد در مرز های ایران باستان مشاهده کرد که در طول تاریخ مگر براساس توافقات سیاسی دچار کمترین تزلزل و تجزیه نشدند و همواره با افتخار به عنوان خاک مقدس ایران شناخته شده و می شود و خواهد شد.

با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و برچیده شدن نظام شاهنشاهی، کُرد ها به نسبت سایر اقوام احساس تعلق بیشتری به این انقلاب ابراز داشتند و برای اثبات این مدعا می توان به تقدیم هزاران شهید در بحبوبه اشغال برخی از مناطق کُردنشین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی توسط ضدانقلاب واحزاب منحله کُردی اشاره داشت، باوری فولادین میخواهد ایستادن در برابر وعده های فریبنده و رنگین احزاب ضدانقلاب که با چاشنی زبان و لباس کُردی سرداده می شدند!

در جریان هشت سال دفاع مقدس از چندین جبهه در نبرد بودند، از سویی تجاوز رژیم خبیث بعث را دفع می کردند و از سنگری دیگر به مقابله با ضدانقلاب مشغول بودند و بهای انقلابی ماندن خود را با تقدیم هزاران شهید از مرد، زن، کودک و نوجوان به این انقلاب پرداخت کردند.

هم اکنون کمتر روستای کُردنشینی را می توان در مناطق مرزی آذربایجان غربی یافت که چند شهید، جانباز و ایثارگر تقدیم این انقلاب نکرده باشد، تقریبا در تمام جبهه ها پس از جنگ هشت ساله دفاع مقدس، گلوله ای از سوی دشمن خارجی به کسی شلیک نشد اما کمی این ور تر و در جبهه های کردستان جنگ هنوز درجریان است، هنوز هم گاه وبیگاه مردم کُرد در مرزها طعم شیرین شهادت را با گلوله های آتشین و مزدورانه ضدانقلاب می چشند! جرمشان مشخص است، آن ها به خواسته های آن زورگویان تن نمی دهند و از اعتقاد به آرمان های این انقلاب پا پس نمی کشند!

دشمن سال های سال است که از دروازه شکاف قومیتی وارد می شود تا به زعم خود این انقلاب را سرنگون سازد و در همین راستا میلیارد ها دلار برای تجهیز و ساماندهی احزاب ضدانقلاب کُردی صرف کرده است اما چرا به کمترین دستاوردی نایل نگشته است!؟

در پاسخ به سوال فوق شاید برخی بگویند توان دفاعی کشورمان باعث شده است تا دشمن در ایجاد شکاف بین مردم کُرد و انقلاب ناتوان بماند! نگارنده ضمن احترام به این دیدگاه، معتقد است که بزرگترین سلاح جمهوری اسلامی ایران در برابر این دسیسه دشمن، سرمایه ای جاویدان و گران بها تحت عنوان ” کُرد های انقلابی و وطن پرست” هستند، همان مردمی که در نقاط صفر مرزی و علی رغم سهم نبردن شایسته از سفره انقلاب، با افتخار می گویند که ایرانی اند و همه ساله در جریان راهپیمایی ها و صحنه های سیاسی چون انتخابات علی رغم تحریم و دعوت به عدم مشارکت از سوی احزاب ضدانقلاب، با مشارکت حداکثری حضور میابند و مشتی محکم بر دهان یاوه گویان و دشمنان می زنند!

روزگاری ضدانقلاب تحرکات چشمگیری در مناطق کُرد نشین داشت اما امروزه بزرگترین هنرشان دیوار نویسی های پراکنده و گاه و بیگاه در برخی از روستاهاو شهرهاست! همین امر حکایت از ناامیدی آنان به منحرف کردن مردم کُرد از مسیر انقلاب دارد، طبیعتا هرچه اعتماد و اعتقاد نظام مقدس جمهوری اسلامی به مردم کُرد افزایش پیدا میکند در مقابل باور و دلبستگی این مردم به آرمان های آن معمار کبیر و مقام معظم رهبری راسخ تر و محکم تر می شود و کار به جایی می کشد که علی رغم دعوت های مکرر ضدانقلاب به تجمع ها و اغتشاش های گاه وبیگاه از تریبون صدها رسانه ای که با پول های کثیف سعودی و صهیونیست ها در اختیار دارند، مردم کُرد کمترین اعتنایی بدان ها نشان نمی دهند و در مقابل حضور حماسی خود را در راهپیمایی ها و گردهمایی های انقلابی به تصویر می کشانند!

انتهای پیام/گفتگو