چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: پنج شنبه, ۱۹ مهر ۱۳۹۷ / ساعت ۰۱:۲۸:۲۴
  • شناسه خبر: 3956

امام جمعه مهاباد تغییر می کند

روز پنج شنبه مورخه ۱۹ مهرماه ۹۷ مراسم تودیع و معارفه امام جمعه مهاباد در فرمانداری این شهرستان برگزار خواهد شد. به گزارش مکریان ،روز پنج شنبه مورخه ۱۹ مهرماه ۹۷ مراسم تودیع و معارفه امام جمعه مهاباد در فرمانداری این شهرستان برگزار خواهد و ماموستا عبدالسلام امامی جایگزین ماموستا عبدالقادر سهرابی خواهد شد. امام […]

روز پنج شنبه مورخه ۱۹ مهرماه ۹۷ مراسم تودیع و معارفه امام جمعه مهاباد در فرمانداری این شهرستان برگزار خواهد شد.

به گزارش مکریان ،روز پنج شنبه مورخه ۱۹ مهرماه ۹۷ مراسم تودیع و معارفه امام جمعه مهاباد در فرمانداری این شهرستان برگزار خواهد و ماموستا عبدالسلام امامی جایگزین ماموستا عبدالقادر سهرابی خواهد شد.

امام جمعه جدید مهاباد از اهالی شهرستان سردشت بوده و دارای تحصیلات سطح ۳ حوزوی و دکترای فقه و مبانی حقوق اسلامی از دانشگاه فردوسی مشهد و همچنین استاد دانشگاه و مدرس مدرسه علوم دینی امام شافعی (رض) سردشت می باشد. آخرین مسئولیت ماموستا امامی ، امامت جمعه موقت سردشت بوده و سال گذشته با ارائه دو مقاله”تغییر فتوا و زمینه های آن در فقه اهل سنت و “امام شافعی (رض) در مذهب قدیم و جدید “به عنوان پژوهشگر برتر اهل سنت کشور معرفی شد. این پژوهشگر سردشتی بالغ بر ۱۰ مقاله علمی پژوهشی در زمینه فقه و مبانی حقوق اسلامی در دانشگاه های فردوسی، رضوی و دانشنامه جهان اسلام ارائه داده و سال گذشته نیز با ارائه مقاله ای تحت عنوان”تغییر فتوا و زمینه ای آن در فقه اهل سنت”پژوهشگر نمونه اهل تسنن کشور انتخاب و شایسته تقدیر قرار گرفت.
رساله ایشان هم در باب ‘انسداد و انفتاح باب اجتهاد در اندیشه فقهی اهل سنت در دو سده اخیر’ می باشد که با ارائه آن در جشنواره علمی،فرهنگی شورای برنامه ریزی مدارس اهل سنت کشور، مقام نخست را کسب نموده است.
چندی پیش ماموستا خلیفه زاده امام جمعه بوکان و و ماموستا سرخابی امام جمعه اهل سنت نقده نیز تغییر کردند.

 گفتگو