چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: پنج شنبه, ۱۹ مهر ۱۳۹۷ / ساعت ۱۳:۳۴:۴۹
  • شناسه خبر: 3979

مراسم تکریم و معارفه امام جمعه مهاباد برگزار شد

مراسم تکریم و عارفه امام جمعه مهاباد با حضور مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت آذربایجان غربی و جمعی از مسئولان و روحانیون در فرمانداری این شهرستان برگزار شد. پیش از ظهر امروز پنج شنبه ۱۹ مهر ماه ۹۷ مراسم تکریم و معارفه امام جمعه مهاباد در فرمانداری این شهرستان برگزار شد. […]

مراسم تکریم و عارفه امام جمعه مهاباد با حضور مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت آذربایجان غربی و جمعی از مسئولان و روحانیون در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

پیش از ظهر امروز پنج شنبه ۱۹ مهر ماه ۹۷ مراسم تکریم و معارفه امام جمعه مهاباد در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام فعال آذر در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات امام جمعه سابق مهاباد با اشاره به اهمیت نقش روحانیون در هدایت جامعه اسلامی گفت:  شریعت اسلام و بزرگان دین در همه حال تاکید کرده اند که در ماموریتها و انجام وظایف خود در هر پست و مقامی که هستیم تنها برای رضای خدا و خلق الله گام بر داریم و خدمت بی منت به مردم را بزرگترین عبادت بدانیم.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت آذربایجان غربی در این باره افزود: حضرت امام خمینی (ره) جامعه بدون روحانی را به جامعه بدون طبیب تشبیه کرده اند و این نشان دهنده اهمیت جایگاه روحانیون و وظایف خطیر این راهبران اجتماع در شرایط خاص و حساس کنونی که اکثر مردم با مشکلات اقتصادی روبه رو هستند است.

وی با تقدیر و تشکر از خدمات چندین ساله ماموستا عبدالقادر سهرابی از مسئولان و این شهرستان درخواست کرد نهایت همکاری را با ماموستا عبدالسلام امامی امام جمعه جدید این شهرستان مبذول دارند تا این روحانی اهل سنت نیز بتواند به نحو احسن به وظایف خود در کسوت امامت جمعه این شهرستان عمل نماید.

ماموستا سهرابی امام جمعه سابق مهابادنیز ضمن اعلام اینکه در طول چهار دهه خدمت تنها رضای خداوند متعال را سر لوحه کار خود قرار داده اعلام آمادگی کرد در هرکجا که مسئولان امر و مردم به حضور و نظر او احتیاج داشته باشند حاضر به خدمت خواهد بود.

ماموستا دکتر عبدالسلام امامی نیز ضمن تقدیر از اعتماد نماینده ولی فقه در استان آذربایجان غربی و مسسئول دفتر ایشان در امور اهل سنت گفت: خود را شاگرد ماموستا سهرابی می دانم و همچنان در پیشگاه ایشان تلمذ خواهم کرد.

امام جمعه جدید مهاباد با بیان اینکه امام جمعه نقش پدر معنوی هر شهر را بر عهده دارد از همه مسئولان و اقشار مختلف مردم این شهرستان درخواست کرد وی را در ادای وظایف مهم و خطیر امامت جمعه مهاباد یاری رسانند.

در پیان این مراسم احکام تکریم و معارفه امام جمعه سابق و جدید مهاباد قرائت شد و برخی از مسئولان با اهدای لوح از خدمات و زحمات ماموستا عبدالقادر سهرابی تقدیر به عمل آوردند.

ماموستا عبدالسلام امامی متولد سال ۵۴ در روستای دیتوش ار توابع شهرستان سردشت است. وی دارای تحصیلات سطح ۳ حوزوی و دکترای فقه و مبانی حقوق اسلامی از دانشگاه فردوسی مشهد و همچنین استاد دانشگاه و مدرس مدرسه علوم دینی امام شافعی (رض) سردشت می باشد. ماموستا امامی پیش از این امامت جمعه موقت سردشت نیز را بر عهده داشته است.

انتهای پیام/

 گفتگو