چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷
www.mokrian.ir

  • تاریخ: دوشنبه, ۳۰ مهر ۱۳۹۷ / ساعت ۱۵:۳۹:۳۹
  • شناسه خبر: 4028

سرانه فضای مطالعه در مهاباد تنها ۱۲ درصد استاندارد جهانی است

رییس اداره کتابخانه های عمومی مهاباد گفت: سرانه فضای مطالعه در این شهرستان ۱٫۲ مترمربع برای هر ۱۰۰ نفر است که این میزان ۱۲ درصد استاندارد جهانی برآورد می شود. چیا قادری سرانه استاندارد جهانی را هشت مترمربع به ازای هر ۱۰۰ نفر اعلام کرد و افزود: هم اکنون هفت کتابخانه فعال در سطح این […]

رییس اداره کتابخانه های عمومی مهاباد گفت: سرانه فضای مطالعه در این شهرستان ۱٫۲ مترمربع برای هر ۱۰۰ نفر است که این میزان ۱۲ درصد استاندارد جهانی برآورد می شود.
چیا قادری سرانه استاندارد جهانی را هشت مترمربع به ازای هر ۱۰۰ نفر اعلام کرد و افزود: هم اکنون هفت کتابخانه فعال در سطح این شهرستان با مجموع زیربنای یک هزار و ۹۷۵ مترمربع وجود دارد که از این تعداد سه کتابخانه عمومی و چهار کتابخانه به طور مشارکتی است.
وی از ساخت ۲ کتابخانه عمومی در مهاباد خبر داد و گفت: عملیات اجرایی این کتابخانه ها با اعتبار اولیه ۱۰ میلیارد ریال در منطقه باغ شایگان و مکریان از تیرماه آغاز شده است که با اتمام آنها سرانه فضای مطالعه در این شهرستان افزایش پیدا می کند.
قادری با بیان اینکه سرانه مطالعه در مهاباد در حد انتظار نیست، بیان کرد: با توجه به پیشینه فرهنگی درخشان این منطقه و کارنامه ای که این شهرستان در تربیت فرهیختگان دارد، نیاز است که در حوزه ارتقای فضای مطالعه و فرهنگ کتاب و کتابخوانی اقدامات ویژه ای صورت گیرد.
وی اضافه کرد: سرانه کتاب در این شهرستان نیز ۲۸ نسخه برای هر ۱۰۰ نفر است که این مقدار ۱۴ نسخه کمتر از میانگین استانی است.
وی با اشاره به اینکه امسال یکهزار و ۳۰۰ جلد کتاب به کتابخانه های مهاباد اضافه شده است، گفت: بیش از ۵۴ هزار جلد کتاب در قالب ۵۹ هزار نسخه در کتابخانه های این شهرستان وجود دارد که در راستای ترویج فرهنگ مطالعه در اختیار اعضا قرار می گیرد.

انتهای پیام/ ایرناگفتگو